Akcja Bezpieczny Maluch 17.06.2019

13 czerwca, 2019

Weź udział w warsztatach „Bezpieczny Maluch”!

Już w najbliższy poniedziałek 17 czerwca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim Sp. z o. o. odbędą się wyjątkowe warsztaty adresowane do kobiet w ciąży oraz przyszłych, jak i obecnych rodziców, dziadków i wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo. Spotkanie jest bezpłatne i może uczestniczyć w nim każda zainteresowana osoba – wystarczy zgłosić chęć udziału.

Akcja „Bezpieczny maluch” – do której dołączył Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o. o. – to wydarzenie mające na celu szeroką edukację z zakresu bezpieczeństwa dziecka i kobiety w ciąży oraz zdrowego rozwoju dziecka. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w budynku szpitala przy ul. Zegadłowicza 3 (sala konferencyjna w budynku bloku operacyjnego). Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej akcji pod adresem: https://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty/szczegoly/744

W ramach spotkania, zaplanowano warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. Ponadto, na uczestników czeka również spotkanie z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Podczas spotkania poruszone zostaną także tematy dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka oraz dbałość o zdrową przyszłość dziecka. Na zakończenie warsztatów organizatorzy zaplanowali interesujący konkurs z nagrodami.

Tematyka warsztatów:

Pierwsza pomoc

• Pierwsza pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży
  • Pierwsza pomoc w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności)
  • Unikanie zagrożeń
  • Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS)

Bezpieczny Maluch w podróży

• Prawidłowy dobór fotelika do samochodu
  • Zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie
  • Prawidłowy montaż fotelika

Bezpieczeństwo kobiety ciężarnej

• Pierwsza Pomoc w stanach nagłych u kobiet w ciąży
  • Ciąża a pasy bezpieczeństwa i poduszka powietrzna w samochodzie
  • Prawidłowa jazda w pasach bezpieczeństwa
  • Nieprawidłowe ułożenie pasa biodrowego, poważnym zagrożeniem dla ciąży
  • Miejsca w samochodzie które powinna unikać kobieta w trzecim trymestrze ciąży
  • Czy poduszka powietrzna jest bezpieczna w ciąży?

Tematy towarzyszące:

• Pielęgnacja skóry kobiet w ciąży
  • Żywienie niemowląt
  • Komórki macierzyste – świadoma inwestycja w przyszłość
  • Wsparcie laktacji/prawidłowy dobór akcesoriów do karmienia

Dodatkowe atrakcje:

Konkurs z nagrodami

Więcej informacji o akcji „Bezpieczny Maluch” i warsztatach można znaleźć na stronie www: https://www.bezpiecznymaluch.pl/  oraz w wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/376119979918462/  Serdecznie zapraszamy!