- Sosnowiecki Szpital Miejski - http://www.szpital.sosnowiec.pl -

Akcja Bezpieczny Maluch 17.06.2019

Weź udział w warsztatach „Bezpieczny Maluch”!

Już w najbliższy poniedziałek 17 czerwca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim Sp. z o. o. odbędą się wyjątkowe warsztaty adresowane do kobiet w ciąży oraz przyszłych, jak i obecnych rodziców, dziadków i wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka i jego bezpieczeństwo. Spotkanie jest bezpłatne i może uczestniczyć w nim każda zainteresowana osoba – wystarczy zgłosić chęć udziału.

Akcja “Bezpieczny maluch” – do której dołączył Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o. o. – to wydarzenie mające na celu szeroką edukację z zakresu bezpieczeństwa dziecka i kobiety w ciąży oraz zdrowego rozwoju dziecka. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 w budynku szpitala przy ul. Zegadłowicza 3 (sala konferencyjna w budynku bloku operacyjnego). Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej akcji pod adresem: https://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty/szczegoly/744 [1]

W ramach spotkania, zaplanowano warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy małemu dziecku oraz kobiecie w ciąży. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. Ponadto, na uczestników czeka również spotkanie z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat “Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”. W trakcie warsztatu przyszli rodzice dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku zapewniając mu maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Podczas spotkania poruszone zostaną także tematy dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji skóry matki i dziecka oraz dbałość o zdrową przyszłość dziecka. Na zakończenie warsztatów organizatorzy zaplanowali interesujący konkurs z nagrodami.

 

Tematyka warsztatów:

Pierwsza pomoc [60 minut]

Bezpieczny Maluch w podróży [40 minut]

Bezpieczeństwo kobiety ciężarnej [35 minut]

Tematy towarzyszące:

Dodatkowe atrakcje:

Konkurs z nagrodami

Więcej informacji o akcji „Bezpieczny Maluch” i warsztatach można znaleźć na stronie www: https://www.bezpiecznymaluch.pl/ [2]  oraz w wydarzeniu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/376119979918462/ [3]  Serdecznie zapraszamy!