Badanie moczu. To warto wiedzieć.

6 maja, 2016

Mocz jest materiałem do badań laboratoryjnych charakteryzującym się małą trwałością. Dlatego duży wpływ na jakość uzyskanych wyników wywierają czynniki przedlaboratoryjne takie jak: sposób pobrania materiału, użyty pojemnik, zabezpieczenie materiału, oraz czas transportu do laboratorium. Mgr Joanna Pierzchała – Specjalista Diagnostyki Laboratoryjnej z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego na łamach Kuriera Miejskiego podpowiada m.in jak prawidłowo przygotować materiał do badania. Zapraszamy do lektury artykułu.

Wszystkie dotychczasowe artykuły o tematyce zdrowotnej autorstwa pracowników Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego dostępne są TUTAJ

Zachęcamy także do zapoznania się z ofertą nowego punktu pobrań uruchomionego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przy ul. Szpitalnej TUTAJ