Będzińscy seniorzy uczą się od naszych specjalistów

19 października, 2017

W październiku rozpoczeliśmy kolejny rok akademicki na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

We wtorek na UTW w Będzinie odbył się wykład Joanny Pierzchały Koordynatora Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej z naszego szpitala. Tym razem seniorzy wysłuchali wykładu na temat przygotowania się pacjenta do badań laboratoryjnych. Omówionych zostało szereg tematów w tym w jaki sposób pacjent może wpłynąć na wynik badania. Pani Joanna przedstawiła podstawowe zasady obowiązujące przed pobraniem krwi, podpowiedziała kiedy najlepiej wykonywać badania, a także jakie czynniki mogą mieć wpływ na poprawność wyniku.

Wykładowczyni podkreśliła również wagę badań laboratoryjnych w procesie diagnostyczno – leczniczym oraz wyjaśniła dlaczego warto badać się systematycznie.

Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła frekwencja oraz liczne pytania zadawane prowadzącej – co tylko utwierdza nas w przekonaniu że warto rozmawiać o profilaktyce zdrowotnej!

Zdjęcia UTW Będzin