IV obchody sosnowieckich Dni Seniora

11 września, 2019

Już po raz czwarty nasz szpital włączył się w obchody sosnowieckich Dni Seniora! W dniach 7-8 września z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Sosnowca, pod patronatem Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego, przy wsparciu Wydziału Polityki Społecznej, został zorganizowany dwudniowy event dedykowany osobom po 60 r.ż. oraz liczne imprezy towarzyszące.

W minioną sobotę w Parku Sieleckim Seniorzy odebrali klucze do Miasta i do późnego popołudnia świętowali w plenerze. W tym dniu przedstawiciele szpitala przeprowadzili plenerową akcję edukacyjno – profilaktyczną – od godziny 13:00 do 18:00 byliśmy do dyspozycji odwiedzających nasze stoisko Seniorów i mieszkańców Sosnowca. Wykonywaliśmy pomiary ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, konsultacje pielęgniarskie oraz dzieliliśmy się wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowia. Seniorzy mogli skorzystać również z poradnictwa Dietetyka. Pani Beata opowiadała o zaleceniach dietetycznych dla osób w starszym wieku, dzieliła się dobrymi praktykami, podpowiadała jak skonstruowana powinna być dieta by pokryć potrzeby organizmu na wszystkie składniki odżywcze.

Pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody odnotowaliśmy ponad 130 pomiarów i porad! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie, cieszymy się, że kolejny raz mogliśmy być z Seniorami w dniu Ich Święta i dzielić się z Nimi naszą wiedzą i doświadczeniem

senior_201909