Izba Przyjęć w Zagórzu zyskała nową jakość.

11 maja, 2015

W środę, 6 maja odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pomieszczeń Izby Przyjęć przy ul. Szpitalnej 1 w Sosnowcu. Otwarcia dokonali Wiceprezydent Miasta Sosnowca Anna Jedynak, Poseł na Sejm Jarosław Pięta oraz Prezes Zarządu Spółki Artur Nowak wraz z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Zbigniewem Szaleńcem.

– Po sześciu miesiącach intensywnych prac możemy zaprezentować Państwu nową jakość – powiedział Prezes Sosnowieckiego Zarządu Spółki Artur Nowak. – Obsługa Pacjentów w tych pomieszczeniach będzie miała zupełnie inny wymiar. Tutaj wszystko jest nowe: pomieszczenia i sprzęt. Izba Przyjęć powiększyła się o sto procent – podkreślił Prezes Nowak.

Całkowity koszt remontu wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 1,5 mln zł. Miasto Sosnowiec przeznaczyło środki na podwyższenie kapitału Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. z którego to wkładu została sfinansowana całość inwestycji.W wyniku modernizacji Izba Przyjęć w Zagórzu, powiększyła się dwukrotnie i stała się bardziej przestronna. Przeorganizowano punkt przyjęć, rejestrację, gabinety zabiegowe i pokoje badań co znacząco wpłynęło na zwiększenie jakości pobytu pacjentów i pracy personelu.

– Dzięki modernizacji i zwiększeniu ilości pomieszczeń jakość i komfort obsługi Pacjentów będzie jeszcze lepszy. Bardzo się cieszymy z tej inwestycji, bo mamy świadomość, że to Izba Przyjęć jest tym miejscem, które wpływa na jakże istotne pierwsze wrażenie Pacjentówo Szpitalu – podkreśla Dorota Smędzik, Koordynator Izby Przyjęć.Poza Izbą, prace remontowe objęły również inne obszary: uruchomiono nowe wejście do Szpitala od strony ul. Dworskiej oraz utworzono kompleks pracowni diagnostycznych: EKG, UKG, EEG, EMG, USG, USG Dopplera co umożliwi pacjentom dostęp do wielu badań w jednej lokalizacji.W ostatnim czasie kompleks budynków Szpitala w Zagórzu zyskał nowe oblicze również dzięki wykonanej termomodernizacji zachodniego segmentu, wymianie części nawierzchni chodników, wykonaniu podjazdów dla osób niepełnosprawnych i miejsc postojowych oraz oznakowaniu wnętrza budynków oraz terenu wokół Szpitala. Prace te kosztowały blisko 1,1 mln. zł. (środki w kwocie 700 tys. zł przeznaczyło Miasto Sosnowiec pozostałe środki w wysokości 400 tys. zł. Szpital pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach).

Izba Przyjęć