Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

icon

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej


 • Kierownik Oddziału: lek. med. Ewa Szmigiel

  Pielęgniarka Oddziałowa: Katarzyna Dulęba

  Liczba łóżek: 25 łóżek

  Oddział Rehabilitacji Neurologicznej specjalizuje się w rehabilitacji chorych po udarze mózgu – pacjentów z niedowładami połowiczymi, czterokończynowymi i zaburzeniami chodu oraz z dysfunkcjami kończyn górnych powstałych na tle chorób OUN.
  Oddział liczy 25 łóżek, pobyt trwa 21 dni dla przypadków ciężkich 42 dni. Dysponujemy salami 4 – osobowymi z łóżkami o wysokim standardzie, 2 sale dwuosobowe w tym jedna z aneksem sanitarnym.
  Leczenie pacjentów w Oddziale oparte jest na kinezyterapii – zespół 4 magistrów z rehabilitacji i fizjoterapii realizuje program rehabilitacji w oparciu o nowoczesny sprzęt i nowe programy rehabilitacyjne. Zajęcia odbywają się w sali gimnastycznej i w gabinetach fizjoterapii.
  Pacjent w trakcie leczenia ma dostępność do specjalisty z zakresu logopedii, terapii zajęciowej i psychologa – pod tym względem staramy się o pozyskanie nowoczesnego sprzętu komputerowego z programami opracowanymi do funkcji poznawczych, funkcji mowy oraz terapii funkcjonalnej dla kk. górnych.
  Stanowimy zgrany i zdyscyplinowany zespół. Wspólnie z trzema lekarzami specjalistami rehabilitacji medycznej ustalamy program rehabilitacji dla każdego indywidualnego pacjenta.
  Zespół 12 pielęgniarek dba o komfort psychiczny i fizyczny chorego, o jego higienę osobistą i inne zabiegi pielęgnacyjne.
  Ściśle współpracujemy z Zakładem Fizjoterapii zlokalizowanym na terenie obiektu. Jesteśmy Oddziałem Szpitalnym stąd pełna diagnostyka medyczna, konsultacje ze specjalistami dostępności do Rtg, USG, TK, MR i innych pracowni specjalistycznych zapewnia pacjentowi komfort leczenia.
  Miła i sprzyjająca pacjentowi atmosfera pracy ma sprzyjać choremu na drodze do powrotu do zdrowia.


 • Lokalizacja:
  ul. Szpitalna 1
  41-219 Sosnowiec
  tel. (32) 41-30-261
   

Rehabilitacja Neurologiczna