Oddział Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią

icon

Oddział Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Oddział” active=”active”]


Kierownik Oddziału: dr n. med. Dariusz Dusza

Pielęgniarka Oddziałowa: Małgorzata Garnek

Liczba łóżek: 45

Oddział Chirurgii Ogólnej kontynuuje wysoki poziom leczenia, który został wprowadzony przez wcześniejszych ordynatorów Prof. J. Starzewskiego i DR W. Dunala.
Obecnie, tj. od stycznia 2015 r. oddział jest po całkowitym remoncie i wymianie sprzętu medycznego. Posiada nowoczesną bazę 45-łóżkową. Wszystkie sale, które są 4, 3 i 1-łóżkowe posiadają węzeł sanitarny. Korytarz oddziału jest klimatyzowany. Oddział posiada również nowoczesną salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego.
W oddziale pracuje 9 specjalistów chirurgii ogólnej w tym 3 z tytułami dr n. med. Opiekę nad chorymi sprawuje wysoko wykwalifikowany zespół pielęgniarski, w sumie jest to 17 doświadczonych pielęgniarek.
Oddział wykonuje większość procedur medycznych w tym laparoskopowych.
Specjalizuje się w chirurgii proktologicznej oraz zabiegach onkologicznych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, na co pozwala również wyposażenie bloku operacyjnego w nowoczesny sprzęt zabiegowy.
Oddział wyposażony jest w dwa zestawy do chirurgii laparoskopowej, posiada nowoczesne urządzenia do koagulacji tj. koagulacja argonowa, Liga Sure, Nóż Harmoniczny. Zespolenia przewodu pokarmowego wykonujemy z pomocą sprzętu staplerowego.


[/restab]

[restab title=”Kontakt” ]

ul. Zegadłowicza 3
41-219 Sosnowiec
tel. (32) 41-30-441
Lokalizacja: Segment C, III piętro

[/restab]

[/restabs]