Oddział Psychiatryczny dla Chorych Somatycznie

• Kierownik Oddziału: lek. med. Danuta Brzózka-Jałowiecka

p.o. Pielęgniarka Oddziałowa: Jadwiga Żelazny

Liczba łóżek: 40

Oddział Psychiatryczny dla Chorych Somatycznie działa od 15 lat i jest to jeden z czterech oddziałów tego typu na terenie całego województwa. Znajduje się w nowo wyremontowanych pomieszczeniach, zajmuje 10 sal, w których jest 40 łóżek. Sale są od dwu do pięcioosobowych. Łazienki i WC są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Znajdując się w strukturach szpitala wieloprofilowego pozwala na pełną i wnikliwą diagnostykę radiologiczną, laboratoryjną i endoskopową.
    Oddział umożliwia hospitalizację pacjentów z zaburzeniami psychicznymi jak: depresja, zespoły lękowe, uzależnienie od alkoholu, choroby afektywne dwubiegunowe, schizofrenie, zaburzenia zachowania i nastroju wieku podeszłego, psychozy starcze oraz leczenie towarzyszących schorzeń somatycznych.

• ul. Zegadłowicza 3
    tel. (32) 41-30-482