Nasze Pacjentki poznają 6 złotych zasad zdrowego odżywiania.

27 maja, 2015

Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o został partnerem projektu pt. „Małe co nieco dla naszego Malucha” realizowanego przez Stowarzyszenie Kobieta Liderem Świata z Dąbrowy Górniczej. Głównym celem akcji jest edukacja i upowszechnianie pozytywnych nawyków żywieniowych dotyczących kobiet w ciąży, dzieci do lat trzech (zgodnie z zaleceniami ekspertów) oraz zmiana negatywnych trendów w odżywianiu.
W ramach cyklu 12 warsztatów z dietetykiem i doradcą laktacyjnym przygotowanym dla przyszłych i obecnych mam, część spotkań odbędzie się w placówce Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ul. Zegadłowicza 3, które dedykowane będą dla Pacjentek Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.
Założeniem projektu jest także poprawienie jakości życia i zdrowia kobiet ciężarnych, karmiących oraz dzieci do lat 3 i ich opiekunów. Uczestniczki poznają m. in 6 złotych zasad zdrowego odżywiania zawartych w programie „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Organizatorzy planują także stworzyć książkę kucharską z przepisami ułożonymi na warsztatach przy współpracy z rodzicami.