Nowoczesny Blok Operacyjny Otwarty

10 października, 2018

10 października 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie Bloku Operacyjnego umiejscowionego  w placówce Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Zegadłowicza 3 w centrum Sosnowca.

W tym ważnym i uroczystym dla nas wydarzeniu wzięli udział znakomici goście: przedstawiciele władz Miasta Sosnowca, Rady Miejskiej, Rady Nadzorczej Szpitala, Samorządu Województwa, Narodowego Funduszu Zdrowia, Konsultanci Wojewódzcy, Kierownictwo Spółek i Instytucji miejskich, reprezentanci jednostki projektowej, radni, posłowie a także kadra lekarska pielęgniarska oraz administracja szpitala. Wśród przybyłych gości znaleźli się między innymi: Arkadiusz Chęciński Prezydent Miasta Sosnowca wraz z zastępcami: Anną Jedynak i Zbigniewem Byszewskim

Przybyłych gości powitał Artur Nowak Prezes Zarządu Szpitala wraz z Członkami Zarządu: Robertem Mędralą i Włodzimierzem Daniłowiczem.

Podczas uroczystości zwiedzający mogli zapoznać się z topografią i nowoczesnym wyposażeniem pomieszczeń bloku. Sale operacyjne są w pełni zinformatyzowane, cyfrowy sprzęt i aparatura do diagnostyki obrazowej pozwalają na zwiększenie efektywności działania bloku i tym samym na skrócenie czasu operacji, mają również istotny wpływ na komfort pracy personelu.

Nowy Blok Operacyjny poprawi jakość leczenia pacjenta, w szerokim tego słowa znaczeniu – począwszy od standardów znieczulenia i samego zabiegu, poprzez bezpieczeństwo oddechowo – krążeniowe, leczenie bólu pooperacyjnego, na komforcie psychicznym kończąc.

Organizacja nowego bloku ukierunkowana jest na skoordynowaną opiekę nad pacjentem przed, w trakcie i po operacji. W wyposażonej w system monitoringu funkcji życiowych Sali powybudzeniowej, chorzy w spokoju, pod nadzorem lekarzy anestezjologów, będą mogli odpoczywać po zabiegu i dochodzić do siebie po znieczuleniu ogólnym. W przypadku znacznej części chorych, szczególnie osób starszych i z obciążeniem innymi chorobami, czas pooperacyjny jest etapem leczenia równie ważnymi  i obarczonym ryzykiem jak operacja.

Pawilon bloku operacyjnego, zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne Gorgoń, został wkomponowany w przestrzeń wewnętrznego wschodniego dziedzińca szpitalnego, ma kształt prostokąta o wymiarach 48 x 26 m, odsuniętego od ścian istniejących skrzydeł szpitala o  ok. 10m. Jest to obiekt trzykondygnacyjny, połączony z istniejącym budynkiem pięciokondygnacyjnym łącznikiem, który umożliwia bezpośrednią komunikację z pawilonem ze wszystkich pięter istniejącego szpitala.

Na pierwszym piętrze pawilonu znajduje się Blok Operacyjny z sześcioma salami operacyjnymi, dedykowanymi poszczególnym specjalnościom, chirurgii ogólnej, ginekologii, ortopedii, urologii i otolaryngologii. Stoły operacyjne i wyposażenie poszczególnych sal zostało dostosowane do szczególnych potrzeb odbywających się tam zabiegów.

W nowo powstałym pawilonie znajduje się również sala konferencyjna wyposażona w sprzęt audiowizualny i multimedialny pozwalający na bezpośrednią transmisję wykonywanego zabiegu na sali operacyjnej oraz komunikacją dźwiękową miedzy salami operacyjnymi a pomieszczeniem konferencyjnym. Jest to niezbędny element dla rozwoju Szpitala jako ośrodka szkoleniowego.

na kafelek
DSCF3400
DSCF3402
DSCF3407
11
DSCF3434
B15
B13
B16
B3
B2
B8
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...