FUNDACJA OCHRONY ZDROWIA SZPITALA MIEJSKIEGO W SOSNOWCU „ZDROWIE”

FUNDACJA OCHRONY ZDROWIA SZPITALA MIEJSKIEGO W SOSNOWCU „ZDROWIE”

Fundacja Ochrony Zdrowia Szpitala Miejskiego w Sosnowu “Zdrowie”

ORGANIZACJA POŻYTKU PUBLICZNEGO
Fundacja została ustanowiona na czas nieokreślony przez Fundatorów-Założycieli aktem notarialnym w Biurze Notarialnym w Dąbrowie Górniczej z dnia 17.03.1992roku. Została zarejestrowana w Sądzie Rejonowym w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy w dniu 29 stycznia 1991roku pod numerem KRS 0000037538. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Minister Zdrowia i Opieki Społecznej. Idea powołania fundacji zrodziła się z potrzeby wspierania działalności leczniczo-usługowej Szpitala Miejskiego w Sosnowcu. Fundacja dla realizowania celów społecznych i gospodarczych może prowadzić działalność na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej i poza zagranicami kraju.
ZARZĄD:

• Prezes Zarządu Fundacji: Katarzyna Tarsa-Szumska
  • Skarbnik: Tomasz Kaczor
  • Członek Zarządu: Aneta Kawka
  • Członek Zarządu: Piotr Dunal

Celem Fundacji jest kontynuowanie rozwoju, unowocześnienia Szpitala Miejskiego w Sosnowcu oraz wspieranie jego działalności usługowo-leczniczej, a w szczególności:

• doposażenie w aparaturę terapeutyczną i diagnostyczną
  • rozbudowę Szpitala
  • wspomaganie w miarę posiadanych środków, innych placówek ochrony zdrowia rejonu Sosnowca oraz ich funkcjonalności
  • pomoc w organizowaniu kształcenia i podnoszenia kwalifikacji personelu poprzez organizację biblioteki lekarskiej, sympozjów naukowych, fundowanie stypendiów szkoleniowych, finansowanie wyjazdów na kongresy, szkolenia oraz działalność wydawniczą
  • stymulowanie i wspieranie inicjatyw proekologicznych.

Fundacja prowadzi działalność na rzecz ogółu społeczności w sferach ochrony i promocji zdrowia.

Swoje cele Fundacja realizuje poprzez:

• inspirowanie i organizowanie ruchu społecznego sprzyjającego realizacji celów Fundacji
  • inicjowanie i pozyskiwanie pomocy finansowej rzeczowej
  • przekazywanie swoich przychodów pieniężnych i rzeczowych na potrzeby Szpitala Miejskiego w Sosnowcu stosownie do dokonanych uzgodnień z Dyrektorem Szpitala

Majątek Fundacji służy do realizacji celów statutowych, a stanowią go fundusz założycielski oraz dochody i przedmioty majątkowe nabyte w czasie działalności statutowej

• spadki, zapisy, darowizny, subwencje oraz inne przysporzone majątkowe dokonane na rzecz Fundacji przez krajowe i zagraniczne osoby fizyczne i prawne
  • wpływy ze zbiórek organizowanych przez Fundację
  • odsetki bankowe
  • i inne wpływy i dochody.

Fundacja może uwzględnić życzenie ofiarodawców stanowiących o przeznaczeniu darowizny, spadku czy innego przysporzenia majątkowego na określony cel lub rodzaj działalności statutowej. Fundacja może też, dla realizacji swoich celów statutowych, zawierać umowy z przedsiębiorstwami państwowymi, organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami społecznymi, podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą i innymi podmiotami zgodnie z obowiązującym prawem.

W okresie ostatnich lat działania,Fundacja „Zdrowie” przyczyniła się do wsparcia potrzeb pacjentów i personelu Szpitala Miejskiego w Sosnowcu min:

• Oddziału Urazowo-Ortopedycznego
  • Oddziału Noworodkowego