Historia Szpitala

divider-icon

Projekt Szpitala powstał w 1957r, budowa rozpoczęła się w 1959 roku a uroczyste otwarcie nowej placówki nastąpiło 22 lipca 1964. Całość kosztów powstania inwestycji oszacowana została na 80 mln. zł. W pierwszej kolejności w Placówce przy ulicy Zegadłowicza uruchomiono oddziały chirurgii ogólnej, ginekologii i położnictwa, chorób wewnętrznych, neurologii i laryngologii oraz przeniesiony ze Szpitala Dziecięcego oddział chirurgii dziecięcej. Nowo postały Szpital dysponował 36 łóżkami i 30 miejscami na oddziale położniczym.
W kolejnym etapie rozwoju placówki w lutym 1965 roku utworzono oddział urologiczny a w listopadzie 1970 roku oddział chirurgii urazowej. Na koniec 1970 roku w szpitalu działo już 8 oddziałów w tym 6 zabiegowych. Palcówka obsługiwała Miasto Sosnowiec, teren całego Zagłębia oraz miasta które nie posiadały oddziałów specjalistycznych.
W roku 1994 Szpital dysponował już bazą łóżkową na poziomie 466 łóżek, posiadał 10 oddziałów oraz liczne poradnie i pracownie.