Przyszli rodzice zwiedzali porodówkę

8 czerwca, 2015

W sobotę, 30 maja na oddziałach Ginekologiczno-Położniczym oraz Noworodków i Wcześniaków w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przy ul. Zegadłowicza odbył się Dzień Otwarty zorganizowany w ramach akcji „Zobacz, jak zmienia się Twój Szpital”. Przyszli rodzice mogli zobaczyć m.in jak wygląda sala porodowa oraz zapoznać się ze standardami panującymi w szpitalu. Przyszłe mamy i ojcowie mogli zaspokoić swoją ciekawość, korzystając z przygotowanych specjalnie na tę okazję punktów konsultacyjnych. Możliwość porozmawiania z położnymi oraz lekarzami z oddziałów Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodków i Wcześniaków spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Kadra medyczna odpowiadała na pytania dotyczące okresu ciąży, samego porodu, a także opieki nad noworodkiem. Panie mogły także poznać procedury związane z przyjęciem i zakresem opieki w placówce. Położne przygotowały także wykaz rzeczy, które warto zabrać ze sobą do szpitala na czas porodu i późniejszego pobytu z noworodkiem
– Jestem bardzo zadowolona z akcji zorganizowanej przez Szpital – przyznała pani Katarzyna, sosnowiczanka w 25 tygodniu ciąży. – Myślę, że to spotkanie przybliżyło kobietom w ciąży i tym, które dopiero planują powiększenie rodziny, wiele ciekawych i ważnych kwestii. Mam nadzieję, że szpital będzie organizował więcej podobnych akcji. Osobiście było to dla mnie miłe doświadczenie. Cieszę się, że mogłam porozmawiać z lekarzami i położnymi, bo uzyskałam w ten sposób dużo ciekawych i interesujących mnie informacji – dzieliła się wrażeniami Pani Katarzyna.
Wszyscy chętni mogli dowiedzieć się również dlaczego warto skorzystać z zajęć w szkole rodzenia, lub co dają komórki macierzyste. Specjalista podpowiadał także na co warto zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów dziecięcych jak wózek, łóżeczko czy fotelik dziecięcy.
W planie Dni Otwartych nie mogło zabraknąć oczywiście zwiedzania Oddziałów, które cieszyło się ogromną popularność przyszłych rodziców. Dodatkowo wśród uczestniczek rozlosowano nagrody i upominki. W sumie z akcji skorzystało kilkadziesiąt osób.
Kolejne akcje promocyjne Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego już wkrótce!


Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...