Rejestracja na szczepienia dla seniorów

15 stycznia, 2021

Rejestracja na szczepienia dla seniorów

15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat. Z kolei od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia przeciwko COVID-19 dla obu tych grup.

Jak się zarejestrować?

1. zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod nr 989 samemu albo z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy także numer PESEL oraz nr telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
  2. zapisać się poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie głównej www.pacjent.gov.pl od 15 stycznia. Aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, trzeba posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie posiadamy – należy skontaktować się z infolinią pod nr 989. Niektóre banki, poprzez bankowość internetową, również udostępniają możliwość potwierdzenia tożsamości.
  3. skontaktować się z wybranym punktem szczepień – jeśli wybierają Państwo punkt szczepień w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim prosimy o kontakt pod nr telefonu: 32 4130 564 w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Do rejestracji potrzebny jest PESEL i kontaktowy numer telefonu komórkowego.

Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.; konieczne jest zgłoszenie się w dniu szczepienia z dowodem osobistym.