• Aktualności

29 sierpnia, 2013

Z radością informujemy, że Szpital Miejski w Sosnowcu otrzymał od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzęt i aparaturę medyczną.

Bardzo potrzebny sprzęt w postaci aparatu USG typu SPARQ, dwóch kardiomonitorów typu MP5, inhalatora typu PARI BOX oraz materaców przeciwodleżynowych AUTOLOQIC 110 jest przeznaczony dla 14-łóżkowego Oddziału Geriatrii, który od roku działa w nowo wyremontowanych pomieszczeniach.
Na remont oddziału wydatkowano dzięki dotacji uzyskanej z budżetu Miasta Sosnowca kwotę ~ 913 000 zł, a na wyposażenie i zakup sprzętu medycznego wydatkowano kwotę ~216 000 zł.

Rok 2013 został uznany w Szpitalu jako rok rozwoju opieki nad osobami starszymi.
W latach 2013 – 2014 realizowane będą zakupy pozostałej części wyposażenia oraz sprzętu i aparatury medycznej dla potrzeb Oddziału Geriatrycznego i ZOLu oraz rozszerzenie działalności tego obszaru. Przewiduje się, że liczba osób korzystających z infrastruktury objętej wsparciem wyniesie ok. 113 tys.
W roku 2012 wyremontowano pomieszczenia Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, co pozwoliło zwiększyć jego obszar o 10 łóżek i obecnie liczy on 40 łóżek. Koszt wyposażenia wyniósł ~132 000 zł.
Opieka nad osobami starszymi w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu odbywa się przy bezpośredniej dostępności do:
– szerokiej diagnostyki laboratoryjnej,
– diagnostyki obrazowej, w tym tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego
– konsultacji i pracowni z zakresu takich specjalności jak: neurologia, urologia, otolaryngologia, chirurgia ogólna, choroby wewnętrzne, psychiatria, kardiologia.