Z wizytą u przedszkolaków

18 czerwca, 2015

Pracownicy Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. włączyli się w akcję „Bezpieczny Przedszkolak – XVI edycja turnieju o bezpieczeństwie”, zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 34 w Sosnowcu. W związku z tym, że spotkanie dla maluchów w tym roku odbyło się pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo spędzam wakacje”, dzieci odwiedził Ratownik Medyczny Sebastian Kazek, który opowiedział przedszkolakom o tym jak bezpiecznie spędzać czas, zachowywać się na miejscu niebezpiecznego zdarzenia, a także o zasadach przebywania na słońcu, czy udzielaniu pierwszej pomocy. Przedszkolaki poznały numer telefonu alarmowego, a także zobaczyły m.in jak prawidłowo należy zaopatrywać niewielkie rany oraz jak ułożyć poszkodowanego w tzw. pozycji bocznej ustalonej. Wszystko poparte zostało praktycznymi zajęciami w których dzieci chętnie uczestniczyły. Swoich sił mogły spróbować na specjalnym fantomie, ale pierwszej pomocy udzielały także swoim kolegom i koleżankom. Dużą atrakcją dla milusińskich okazał się także przyjazd szpitalnego ambulansu.