• Strona główna
  • Nabór na stanowisko: Lekarz-neonatolog pełniący funkcję Kierownika Oddziału Noworodków i Wcześniaków
Nabór na stanowisko: Lekarz-neonatolog pełniący funkcję Kierownika Oddziału Noworodków i Wcześniaków

5 stycznia, 2023

Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. w restrukturyzacji

zaprasza do współpracy lekarza neonatologa

do pełnienia funkcji Kierownika Oddziału Noworodków i Wcześniaków

 

Liczący 24 łóżeczka Sosnowiecki Oddział Noworodków i Wcześniaków powstał w 2012 r.
Posiada wydzieloną część leczniczą oraz administracyjną. W części leczniczej wydzielone są obszary: obserwacyjny, terapii wcześniaków, opieki pośredniej ciągłej, obszar intensywnej opieki noworodka. Poza tym jest przestronny pokój zabiegowy, kuchnia laktacyjna, dyżurka lekarska i pokój socjalny dla pielęgniarek i położnych. Dodatkowo oddział jest skomunikowany bezpośrednio z sąsiadującym blokiem porodowym.

Nasz Oddział posiada II poziom referencyjności.

W roku 2022 w Sosnowiecki Szpitalu Miejskim urodziło się 660 dzieci, co stanowi średnią liczbę 5 noworodków przebywających jednoczasowo w Oddziale.

Obecna Pani Kierownik Oddziału po wielu latach pracy w naszym Oddziale zamierza z końcem lutego 2023 r. przejść na emeryturę.

Nasza kadra składa się z 7 profesjonalnych i zaangażowanych w swoją pracę lekarzy specjalistów, 12 pielęgniarek oraz 8 położnych.

Szpital gwarantuje terminowe płatności wynagrodzenia niezależnie od formy zatrudnienia.

Pracujemy przy pomocy nowoczesnego sprzętu i aparatury medycznej.

Posiadamy w Oddziale wysokospecjalistyczny sprzęt i aparaturę noworodkową: respiratory Babylog, aparaty Infant Flow, przyłóżkowy aparat RTG Siemens, defibrylator Lifepak20, aparat EKG, inkubatory zamknięte i otwarte oraz stanowiska resuscytacyjne. Oddział jest wyposażony w kardiomonitory z osprzętem noworodkowym posiada pompy infuzyjne Terumo, bilirubinometry i lampy do fototerapii, ssaki elektryczne, wagi noworodkowe, sprzęt do przesiewowych badań słuchu u noworodków, laktator szpitalny Medela, dodatkowo sale matek wyposażone są w stanowiska do pielęgnacji noworodka, a także posiadamy fotele do kangurowania. Sale Oddziału wyposażone są w panele gazowe z półkami i uchwytami na stosowany sprzęt oraz stałą zabudowę meblową.

Galeria zdjęć prezentująca nasz Oddział:

Kontakt:

SOSNOWIECKI SZPITAL MIEJSKI SP. Z O.O. W RESTRUKTURYZACJI

UL. SZPITALNA 1, 41-219 SOSNOWIEC

Tel.: 032 41-30-111,  fax: 032 41-30-112,