XXIV Światowy Dzień Chorego

10 lutego, 2016

W czwartek, 11 lutego już po raz 24 obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego – Personel Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego o istocie tego chrześcijańskiego święta pamięta przez cały rok.

Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku, już od 24 lat przypomina, że obowiązkiem każdego jest pochylić się nad człowiekiem cierpiącym. Pracownicy Sosnowieckiego Szpitala pamiętają o tym każdego dnia – w sposób szczególny służąc chorym swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagają znieść ból, nierzadko podejmują trudne wyzwania, by leczyć lepiej, skuteczniej i przywracać nadzieję w cierpieniu. Wszyscy mamy świadomość, że działalność w obszarze ochrony zdrowia powinna być traktowany przede wszystkim jak powołanie.

W minionym roku nasza Placówka wykonała szereg działań mających na celu poprawę jakości, komfortu leczenia i obsługi chorych poprzez poprawę szpitalnej infrastruktury, zakup nowoczesnego sprzętu oraz uzyskanie certyfikatów jakości.

Zmodernizowano pomieszczenia Izby Przyjęć przy ul. Szpitalnej 1. Izba powiększyła się dwukrotnie i stała się bardziej przestronna. Przeorganizowano punkt przyjęć, rejestrację, gabinety zabiegowe i pokoje badań wprowadzono system segregacji medycznej pacjentów – TRIAGE, aby najciężej chorzy byli obsłużeni natychmiast.

Nieco wcześniej kompleks budynków w Zagórzu zyskał nowe oblicze dzięki wykonanej termomodernizacji zachodniego segmentu, wymianie części nawierzchni chodników, wykonaniu podjazdów dla osób niepełnosprawnych i miejsc postojowych. Oznakowano wnętrza budynków oraz terenu wokół Szpitala.

Z kolei w budynku przy ul. Zegadłowicza do dyspozycji Pacjentów oddanych zostało osiemnaście komfortowo wyposażonych sal chorych z własnymi łazienkami w Oddziale Chirurgii Ogólnej.

W minionym roku Szpital, jako jeden z dwóch w całym województwie, uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia na realizację zadania pn. „Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów” w ramach programu zdrowotnego „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”. Tym samym Placówka wzbogaciła się o 64-rzędowy Tomograf Komputerowy.

Wszystkie co czynimy, czynimy z myślą o pacjentach i dla pacjentów.

Z okazji XXIV Światowego Dnia Chorego życzymy Pacjentom Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego a także chorym i cierpiącym na całym świecie, szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, która nigdy nie gaśnie. Niech niedogodności związane z chorobą i terapią ukoi obecność i zrozumienie najbliższych, a także troskliwa opieka personelu medycznego.

Zarząd oraz personel Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o.