Bezpłatne badania dla Mam już 25.05 w Parku Sieleckim

23 maja, 2024

Już w sobotę 25 maja o godzinie 12:00 zapraszamy wszystkie mamy wraz z rodzinami do Parku Sieleckiego w Sosnowcu przy ul. 3 Maja.
Miło nam poinformować, że Zarząd Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie” Sosnowieckie Amazonki po raz kolejny włącza się w Ogólnopolską Kampanię pod hasłem „Badamy Nie Tylko Mamy”, inicjowaną przez Federację Stowarzyszeń „Amazonki”.
Na stoisku naszego Szpitala będzie można dokonać pomiaru ciśnienia krwi i glukozy czy nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Będzie można też zapisać się na badania mammografii.
Dla najmłodszych przewidziano zabawy edukacyjne na temat zdrowia – jak wezwać pomoc w razie nagłego zdarzenia, kolorowanki, małe laboratorium, zabawę kolorami czy bańki mydlane.
Podczas wydarzenia będzie można również skorzystać z badania palpacyjnego piersi, które wykona lekarz ginekolog. Amazonki natomiast pokażą na fantomach, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi. Dla aktywnych zaplanowano naukę zumby (około godziny 13.30), a także pokaz umiejętności psów policyjnych.
Patronatem Honorowym akcję profilaktyczną w naszym mieście objął Prezydent Arkadiusz Chęciński. Jej celem jest propagowanie profilaktyki raka piersi, gdyż wczesne wykrycie zmiany w piersiach zwiększa szansę na wyleczenie.
Serdecznie zapraszamy!