Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

icon

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii


 • Kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii: lek. Andrzej Witowski – specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
  Pielęgniarka Oddziałowa: Aldona Machura

 • Lokalizacja:
  ul. Zegadłowicza 3
  41-200 Sosnowiec

  Lokalizacja Oddziału: budynek Bloku Operacyjnego parter
  • 32) 41 30 645 – Dyżurka Lekarska
  • (32) 41 30 623 – Pielęgniarka Oddziałowa
  • (32) 41 30 626 – Konsola Pielęgniarska
  • (32) 41 30 627 – Sekretariat

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii to szczególne miejsce na mapie szpitala. Leczone są tam krytycznie chore osoby, po zatrzymaniu krążenia, z niewydolnością wielonarządową w przebiegu sepsy, z zaostrzeniami chorób płuc, ciężkimi powikłaniami cukrzycy oraz wieloma innymi, poważnymi chorobami. Tacy chorzy wymagają użycia specjalistycznej aparatury, która podtrzymuje i zastępuje pracę niewydolnych narządów (np. nerek czy płuc), jednocześnie umożliwiając monitorowanie ich funkcji. Nowy Oddział, znajdujący się w budynku wybudowanego w 2018 roku Bloku Operacyjnego to jeden z najnowocześniejszych tego typu w województwie.
Oddział posiada 6 nowoczesnych stanowisk do intensywnej terapii, kompleksowo wyposażonych w respiratory, kardiomonitory czy pompy infuzyjne oraz inny sprzęt ratujący zdrowie i życie. Ponadto, na wyposażeniu znajduje się aparat RTG, USG, specjalny aparat do leczenia nerkozastępczego, urządzenie do przetoczeń płynów i wiele innych wysokiej klasy urządzeń medycznych.
Nad pacjentami czuwają wykwalifikowani lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, pielęgniarki anestezjologiczne, fizjoterapeuta oraz personel pomocniczy.