Oddział Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią

icon

Oddział Chirurgii Ogólnej z Otolaryngologią


 • Kierownik Oddziału: dr n. med. Dariusz Dusza

  Pielęgniarka Oddziałowa: mgr pielęgniarstwa Małgorzata Garnek – Specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego i epidemiologicznego

  Liczba łóżek: 45

  Oddział Chirurgii Ogólnej kontynuuje wysoki poziom leczenia, który został wprowadzony przez wcześniejszych ordynatorów Prof. J. Starzewskiego i DR W. Dunala.
  Obecnie, tj. od stycznia 2015 r. oddział jest po całkowitym remoncie i wymianie sprzętu medycznego. Posiada nowoczesną bazę 45-łóżkową. Wszystkie sale, które są 4, 3 i 1-łóżkowe posiadają węzeł sanitarny. Korytarz oddziału jest klimatyzowany. Oddział posiada również nowoczesną salę intensywnego nadzoru pooperacyjnego.
  W oddziale pracuje 9 specjalistów chirurgii ogólnej w tym 3 z tytułami dr n. med. Opiekę nad chorymi sprawuje wysoko wykwalifikowany zespół pielęgniarski, w sumie jest to 17 doświadczonych pielęgniarek.
  Oddział wykonuje większość procedur medycznych w tym laparoskopowych.
  Specjalizuje się w chirurgii proktologicznej oraz zabiegach onkologicznych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, na co pozwala również wyposażenie bloku operacyjnego w nowoczesny sprzęt zabiegowy.
  Oddział wyposażony jest w dwa zestawy do chirurgii laparoskopowej, posiada nowoczesne urządzenia do koagulacji tj. koagulacja argonowa, Liga Sure, Nóż Harmoniczny. Zespolenia przewodu pokarmowego wykonujemy z pomocą sprzętu staplerowego.


 • Lokalizacja:
  ul. Zegadłowicza 3
  41-219 Sosnowiec

  Lokalizacja Oddziału: budynek C, III piętro
  • (32) 41 30 444 – Ordynator Oddziału
  • (32) 41 30 441 – Sekretariat Oddziału
  • (32) 41 30 442 – Pielęgniarka Oddziałowa
  • (32) 41 30 443 – Pokój Lekarski