Oddział Urologii

icon

Oddział Urologii


 • Kierownik Oddziału: lek. med. Andrzej Noga

  Pielęgniarka Koordynująca: Dorota Oleksy

  Liczba łóżek: 18 – w tym dwa łóżka intensywnej opieki medycznej.

  Oddział Urologii zajmuje się leczeniem chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych. Obejmuje opieką kobiety i mężczyzn wykonując pełną diagnostykę oraz zabiegi operacyjne.

  Zakres działalności medycznej:

  • diagnostyka ultrasonograficzna i radiologiczna;
  • badania profilaktyczne w kierunku nowotworów układu moczowo-płciowego (rak nerek, pęcherza i gruczołu krokowego – w tym biopsje stercza pod kontrolą TRUS);
  • diagnostyka, leczenie zachowawcze i operacyjne chorób stercza;
  • kompleksowe leczenie kamicy moczowej metodami małoinwazyjnymi z wykorzystaniem technik URSL i PCNL;
  • zabiegi operacyjne wykonywane przy pomocy lasera;
  • operacje onkologiczne w zakresie całego układu moczowego;
  • diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu z pełną diagnostyką urodynamiczną.

  Kadra medyczna:

  Kadra zarządzająca: Kierownik Andrzej Noga oraz Pielęgniarka Oddziałowa Dorota Oleksy.

  Wysoko wykwalifikowany personel: lekarze, rezydenci i pielęgniarki otaczają pacjentów troskliwą opieką. Kadra medyczna posiada wieloletnie doświadczenie diagnostyczne i zabiegowe. Personel stale podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w sympozjach, kursach i szkoleniach.

  Sprzęt i wyposażenie:

  Oddział Urologii liczy 20 łóżek w tym dwa stanowiska intensywnej opieki medycznej. Sale chorych są jedno, dwu i trzy osobowe z własnym węzłem sanitarnym.

  Szpital wyposażony jest w wysokiej klasy sprzęt medyczny wspomagający diagnozowanie oraz leczenie chorób układu moczowego. W strukturze Oddziału Urologii znajduje się gabinet wyposażony w aparat do badań urodynamicznych służący do pomiarów czynności pęcherza moczowego. Procedura ta przeprowadzona jest w intymnej i  bezstresowej dla pacjenta atmosferze.

  Na wyposażeniu gabinetu znajduje się także aparat USG przeznaczony do badań nerek, pęcherza moczowego, a u mężczyzn ocenę gruczołu krokowego.

  Oddział posiada również laser holmowy, którego wykorzystanie daje dużą skuteczność kruszenia kamieni w pęcherzu, moczowodach, nerkach, wycinania guzów pęcherza moczowego oraz  usuwanie zwężeń moczowodów i cewki.

  Kwalifikacja do zabiegów planowych (ustalenie terminów przyjęć na Oddział) odbywa się w przyszpitalnej Poradni Urologicznej (piętro II) w każdą ŚRODĘ o godzinie 9:00 i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Prosimy Pacjentów, by zgłaszali się osobiście – w razie konieczności z osobą towarzyszącą – wraz z otrzymanym skierowaniem.

 • Lokalizacja:
  ul. Zegadłowicza 3
  41-219 Sosnowiec

  Lokalizacja Oddziału: budynek A, III piętro
  • (32) 41 30 455 – Pokój Pielęgniarek

Urologia