Dbajmy o siebie w pandemii

14 września, 2020

Szanowni Państwo,

przed nami jesienny okres wzmożonych infekcji, stanowiący wyjątkowe wyzwanie w dobie pandemii SARS-CoV-2.
Izby Przyjęć szpitali to miejsca, do których trafiają pacjenci w poważnym czy złym stanie zdrowia. Osoby te mają obniżoną odporność, a ich kontakt z wirusem COVID-19 może stanowić śmiertelne zagrożenie.

W związku z tym w trosce o zdrowie i życie wszystkich pacjentów zwracamy się do Państwa ze szczególną prośbą, aby w przypadku zachorowania lub złego samopoczucia, zgłaszali się Państwo w pierwszej kolejności nie na Izbę Przyjęć naszego szpitala – a do swojego lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej lub korzystali z nocnej i świątecznej pomocy medycznej. Podział ten pozwoli na zminimalizowanie ryzyka przebywania w Izbie Przyjęć osób zakażonych SARS-CoV-2, a tym samym transmisji wirusa.

Przypominamy, że z nocnej i świątecznej pomocy medycznej można korzystać w budynku naszego szpitala przy ul. Szpitalnej – od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 oraz całą dobę w soboty, niedziele i święta. 

Dziękujemy Państwu za zrozumienie i wzajemną troskę. 

Nigdy nie wiadomo, kiedy ciężka choroba dotknie nas samych lub kogoś bliskiego, a wówczas odpowiedzialna postawa wszystkich Pacjentów pomoże  ograniczyć ryzyko zakażenia.