Dieta dla Seniora

14 listopada, 2017

W ramach kontynuacji współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej 13 listopada odbył się wykład  pt. Zalecenia dietetyczne dla osób w starszym wieku. Wykład poprowadziła Pani Koordynator Działu Dietetyki naszego szpitala Sabina Zajchowska.

Podczas spotkania seniorzy dowiedzieli się jak właściwie skonstruowana powinna być ich dieta oraz w jakich proporcjach powinny byś przyjmowane składniki odżywcze. Pani Sabina w sposób ciekawy i przystępny opowiedziała o piramidzie żywienia w tym: węglowodanach, białkach i tłuszczach.  Nasza Specjalistka podpowiedziała także, na które witaminy, mikro i makroelementy jest zwiększone zapotrzebowanie w starszym wieku, a których produktów warto unikać po 60 r. z.

Na zakończenie spotkania słuchacze otrzymali mini poradniki dotyczące żywienia opracowane przez nasz Dział Dietetyki, oraz broszury dotyczące nowouruchomionego w szpitalu programu w zakresie zdrowia psychicznego „Odnaleźć Siebie”.  https://www.szpital.sosnowiec.pl/programy-zdrowotne/odnalezc-siebie/

Dieta dla Seniora