Informacja dla mieszkańców

13 marca, 2020

Szanowni Państwo

Zawiadamiamy, że w województwie śląskim na liście szpitali które od poniedziałku 16 marca 2020r, będą w gotowości by przyjmować chorych zarażonych koronawirusem znalazły się:

  • Szpital Specjalistyczny im. N.M.P. ul. Bialska, Częstochowa;
  • Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu ul. Gamowska 3, Racibórz;

Prosimy nie zgłaszać się z objawami zakażenia koronawirusem do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Staramy się zapewnić opiekę zdrowotną pacjentom z innymi zagrażającymi zdrowiu lub życiu schorzeniami neurologicznymi, internistycznymi, czy chirurgicznymi.

Zakażenie tych chorych koronawirusem np. w Izbie Przyjęć może zdecydowanie pogorszyć rokowanie, a nawet uniemożliwić powrót do zdrowia.

Rocznie leczymy blisko 20 tysięcy chorych. Zagrożenie zakażeniem koronawirusem nie wyeliminowało możliwości zachorowania na inną poważną chorobę.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim rodzi się rocznie blisko 1000 dzieci. Zadbajmy wspólnie, aby dzieci i mamy wychodziły po powodzie zdrowe do domu.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne informujemy że od dnia 13 marca wstrzymano:

  • wszystkie planowane zabiegi operacyjne oraz porody rodzinne
  • osobiste ustalenie terminów w Poradniach Specjalistycznych oraz w Poradni Lekarza Rodzinnego

Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość w przypadku niepowiadomienia indywidualnie każdej osoby o odwołaniu planowanego zabiegu. Jednocześnie zapewniamy, że w miarę możliwości będziemy wszystkich Państwa informować o zmianach terminów zabiegów.

  • pacjentom którzy mieli zaplanowana wizytę w Poradniach będą udzielane tele porady
  • pomoc bezpośrednia będzie udzielana tylko w uzasadnionych przypadkach nagłych zachorowań

Apelujemy do Państwa o podejmowanie rozsądnych działań oraz o maksymalne ograniczenie ilości wizyt w obu obiektach szpitalnych, pojawianie się tam wyłącznie w sytuacjach niezbędnych i naglących.

działamy w stanie wyższej gotowości, w miarę możliwości będziemy Państwa informować o powstałych ustaleniach i nowych terminach zabiegów.