Jak wspierać mózg?

14 marca, 2017

Specjalista szpitala kolejny raz podzielił się wiedzą i doświadczeniem z Seniorami! 13 marca odbył się wykład Neurologopedy Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Pani Dominiki Szeji na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej.

Pani Dominika przybliżyła słuchaczom UTW budowę mózgu oraz proces starzenia się tego niezwykłego organu. Omówiła również kilka zespołów chorobowych w tym otępienia. Prowadząca uczuliła, w jakich sytuacjach należy udać się do lekarza, które zachowania powinny Seniorów zaniepokoić i zmotywować do szybkiej reakcji.

Jednak największy nacisk podczas wykładu postawiony był na profilaktykę i działania, jakie każdy człowiek może podjąć by wspierać swój mózg. Mówiono o aktywności fizycznej, która ma wpływ na rozwój i stymulację procesów poznawczych, dyskutowano nad właściwym sposobem odżywiania i nawadniania oraz o zgubnym wpływie używek. Na zakończenie spotkania Seniorzy mieli możliwość osobiście skorzystać z ćwiczeń wspierających funkcje językowe, pamięć, koncentrację i uwagę.

UTW 13.03.2017