• Aktualności
Najwyższe standardy teraz także na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Oddziale Otolaryngologii przy ul. Zegadłowicza 3

21 maja, 2015

We wtorek, 19 maja w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim sp. z o. o. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziałów Chirurgii Ogólnej i Oddziału Otolaryngologii mieszczących się na trzecim piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza 3. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Beata Małecka Libera, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Wiceprezydent Sosnowca Anna Jedynak, Konsultant Wojewódzki w zakresie Chirurgii Ogólnej Prof. dr hab. n. med. Jacek Starzewski, Prezes Zarządu Spółki Artur Nowak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Zbigniew Szaleniec oraz Ordynatorzy i Siostry Oddziałowe Chirurgii Ogólnej i Otolaryngologii. Wartość inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 3 miliony złotych. Całość została zrealizowana z środków, które Miasto Sosnowiec przeznaczyło na podwyższenie kapitału spółki.
Warto podkreślić, że to już piąty oddział w tym obiekcie oferujący swoim Pacjentom warunki leczenia odpowiadające wysokim standardom. Tym razem gruntownej przebudowie poddanych zostało ponad tysiąc metrów kwadratowych, a Oddziały zyskały dodatkową powierzchnię użytkową. Do dyspozycji Pacjentów oddanych zostanie osiemnaście komfortowo wyposażonych, maksymalnie czteroosobowych sal chorych z własnymi łazienkami. Rozmieszczenie dyżurek pielęgniarskich i lekarskich, wyposażonych w nowoczesny system sygnalizacji przyzywowej, zaplanowano w taki sposób, by zapewnić naszym Pacjentom – często unieruchomionym po zabiegach operacyjnych – pełne poczucie bezpieczeństwa. Przemyślane rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne poprawią także komfort pracy personelu medycznego. Oddział Chirurgii Ogólnej i Oddział Otolaryngologii wzbogaciły się nie tylko o zupełnie nowe pomieszczenia, ale także ich wyposażenie i sprzęt medyczny. Zakupiono m. in. 54 łóżka sterowane pilotem z szafkami przyłóżkowymi oraz dodatkowym oprzyrządowaniem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo pacjenta, wózki do transportu pacjentów, a także sprzęt medyczny: kardiomonitory, pompy infuzyjne, defibrylatory, respirator, ssaki elektryczne, aparaty EKG, pulsoksymetry, rektoskop itp. Dotychczas oddziały Chirurgii Ogólnej i Otolaryngologii rocznie zaopatrywały łącznie ok. 2.300 Pacjentów, wykonując swoje kontrakty w ramach NFZ w ponad 100 procentach.

Zakończona inwestycja to kolejny etap stałego podnoszenia komfortu pobytu i jakości obsługi Pacjentów w naszej Placówce. Nasze starania doceniają Pacjenci, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach przeprowadzonego Badania Satysfakcji. Szpital równolegle prowadzi szereg działań polegających na wdrażaniu systemów poprawy jakości, czego efektem jest uzyskanie w tym roku Certyfikatów ISO 9001, 14001, PN-N 18001. Placówka poddała się także rygorystycznej ocenie standardów akredytacyjnych w zakresie świadczonych usług medycznych, warunków pobytu i obsługi Pacjenta oraz zarządzania, dokonanej przez wizytatorów z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. Wizyta odbyła się w ramach Programu „Bezpieczny Szpital – Bezpieczny Pacjent”.

Przypomnijmy, że tylko w ostatnim czasie budynek przy ul. Szpitalnej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. zyskał nową, dwa razy większą Izbę Przyjęć. Całkowity koszt remontu wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 1,5 mln zł. Końca dobiegła także warta 1,1 mln zł termomodernizacja segmentu zachodniego, czyli Przychodni w Zagórzu.