Nasz Szpital zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

21 stycznia, 2016

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zwykle gra dla służby zdrowia, więc i służba zdrowia postanowiła zagrać dla Jurka Owsiaka i jego akcji.  W ramach 24 Finału WOŚP, który w tym roku zorganizowany został w Sosnowcu, swoją cegiełkę dołożył także Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o. Od samego rana w placówce przy ul. Zegadłowicza odbywała się akcja „Szpital Przyjazdy Seniorom”.

Doświadczeni lekarze i specjaliści udzielali darmowych porad i konsultacji. Można było zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, słuch, czy wydolność płuc. Swoją wiedzą służyli lekarz geriatra, fizjoterapeuta, neurologopeda, psycholog oraz pielęgniarki środowiskowe. W sumie wykonaliśmy ok. 150 badań i konsultacji. Akcja spotkała się nie tylko z dużym zainteresowaniem Seniorów, ale także mediów. Dwukrotnie odwiedzili nas dziennikarze z Telewizji Polskiej oraz stacji TVN, którzy chętnie relacjonowali zaangażowanie Szpitala w finał WOŚP. Dla naszej Placówki była to także szansa, by zaprezentować nie tylko sprzęt oznaczony charakterystycznymi serduszkami, który od lat ratuje życie naszych Pacjentów, ale również pozytywne zmiany, jakie w ostatnim czasie zostały dokonane w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim.

– Aparaturę od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można u nas zobaczyć na wielu oddziałach, w tym na Oddziale Geriatrycznym w budynku przy ulicy Szpitalnej jak i w Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem przy ul. Zegadłowicza. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat otrzymaliśmy od WOŚP sprzęt o wartości ponad 400 tys. zł.  Rocznie rodzi się u nas 1600-1800 dzieci. Byłoby dla nas dużą trudnością, gdybyśmy musieli zmniejszyć tę liczbę ze względu na braki sprzętowe. Jak widać dostaliśmy wiele, dlatego w tym roku zdecydowaliśmy dać także coś od siebie – stąd pomysł ma aktywny udział w 24 Finale WOŚP – podkreślił  Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskie sp. z o.o., Artur Nowak.

Po południu byliśmy także w sztabie WOŚP w II LO im. Emilii Plater, gdzie swoją wiedzą ze wszystkimi chętnymi dzielili się dietetyk i pielęgniarka epidemiologiczna. Przedstawicieli naszego Szpitala nie zabrakło także na trasie biegu „Policz się z cukrzycą”.
Pracowity i pełen pozytywnych wrażeń dzień zakończyliśmy w sosnowieckiej Sali Widowiskowo-koncertowej Muza, gdzie odbyło się oficjalne podsumowanie wojewódzkiego 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy zagrać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i w ramach naszego zaangażowania pomóc mieszkańcom Sosnowca i okolic. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zapotrzebowanie na podobne akcje edukacyjno-profilaktyczne jest bardzo duże. Graliśmy z Orkiestrą po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni! – deklaruje Prezes Nowak.

Aktualności TVP Katowice: 10.01.2016, godz.18.30
http://katowice.tvp.pl/23522512/10012016-godz1830 (od 6.01)
Programy TVP Katowice: Śląski finał WOŚP 2016
http://katowice.tvp.pl/23610802/slaski-final-wosp-2016 (od 8.08)
Nagranie z Drona – Muza (od 1:24)

KręciołaTV (58:45)

Relacja z wizyty w Szpitalu Policji z Sosnowca:
http://sosnowiec.slaska.policja.gov.pl/k24/informacje/wiadomosci/160704,Policjanci-zabezpieczali-slaski-final-WOSP-w-Sosnowcu.html

WOŚP 2016