Przyszli rodzice zwiedzali porodówkę

8 czerwca, 2015

W sobotę, 30 maja na oddziałach Ginekologiczno-Położniczym oraz Noworodków i Wcześniaków w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przy ul. Zegadłowicza odbył się Dzień Otwarty zorganizowany w ramach akcji „Zobacz, jak zmienia się Twój Szpital”. Przyszli rodzice mogli zobaczyć m.in jak wygląda sala porodowa oraz zapoznać się ze standardami panującymi w szpitalu. Przyszłe mamy i ojcowie mogli zaspokoić swoją ciekawość, korzystając z przygotowanych specjalnie na tę okazję punktów konsultacyjnych. Możliwość porozmawiania z położnymi oraz lekarzami z oddziałów Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodków i Wcześniaków spotkała się z ogromnym zainteresowaniem uczestników. Kadra medyczna odpowiadała na pytania dotyczące okresu ciąży, samego porodu, a także opieki nad noworodkiem. Panie mogły także poznać procedury związane z przyjęciem i zakresem opieki w placówce. Położne przygotowały także wykaz rzeczy, które warto zabrać ze sobą do szpitala na czas porodu i późniejszego pobytu z noworodkiem
– Jestem bardzo zadowolona z akcji zorganizowanej przez Szpital – przyznała pani Katarzyna, sosnowiczanka w 25 tygodniu ciąży. – Myślę, że to spotkanie przybliżyło kobietom w ciąży i tym, które dopiero planują powiększenie rodziny, wiele ciekawych i ważnych kwestii. Mam nadzieję, że szpital będzie organizował więcej podobnych akcji. Osobiście było to dla mnie miłe doświadczenie. Cieszę się, że mogłam porozmawiać z lekarzami i położnymi, bo uzyskałam w ten sposób dużo ciekawych i interesujących mnie informacji – dzieliła się wrażeniami Pani Katarzyna.
Wszyscy chętni mogli dowiedzieć się również dlaczego warto skorzystać z zajęć w szkole rodzenia, lub co dają komórki macierzyste. Specjalista podpowiadał także na co warto zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów dziecięcych jak wózek, łóżeczko czy fotelik dziecięcy.
W planie Dni Otwartych nie mogło zabraknąć oczywiście zwiedzania Oddziałów, które cieszyło się ogromną popularność przyszłych rodziców. Dodatkowo wśród uczestniczek rozlosowano nagrody i upominki. W sumie z akcji skorzystało kilkadziesiąt osób.
Kolejne akcje promocyjne Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego już wkrótce!


Przyszli rodzice zwiedzali porodówkę