Otwarcie Oddziału Psychiatrycznego dla Chorych Somatycznie.

22 września, 2014

W środę, 17 września 2014r. w budynku Szpitala przy ul. Zegadłowicza 3 miała miejsce uroczystość otwarcia zmodernizowanego Oddziału Psychiatrycznego dla Chorych Somatycznie, Laboratirum Analitycznego II oraz Pracowni Endoskopii i Kolonoskopii.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Arkadiusz Chęciński ? Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Zbigniew Szaleniec – Wiceprezydent Miasta Sosnowca, Artur Nowak ? Prezes Zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. oraz Kierownik Oddziału Psychiatrycznego dla Chorych Somatycznie Pani Danuta Brzózka-Jałowiecka.
Obecny na uroczystości Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak dokonał ceremonii poświęcenia Oddziału.

Zebranym na otwarciu gościom zaprezentowano wyremontowany obszar Pracowni Endoskopii oraz Laboratorium Analitycznego, które wykonuje badania dla całego obiektu przy ul. Zegadłowicza, a także dla innych podmiotów leczniczych. Nowe rozwiązania architektoniczne pozwolą na usprawnienie pracy laboratorium i zwiększenie jego wydajności.
Całość remontu 2 piętra segmentu A przy ul. Zegadłowicza kosztowała 1,3 mln zł.

Jak podkreślił Prezes Artur Nowak remont Oddziału pozwolił na oddanie do użytku pacjentów i personelu medycznego kolejnego obszaru dostosowanego do dzisiejszych potrzeb i wymagań. Jest to specyficzny Oddział, który wymaga szczególnych rozwiązań, zwłaszcza w zakresie troski o bezpieczeństwo pacjentów. W oddziale tym nie ma wysokospecjalistycznej aparatury, za to warunki pobytu pacjentów są bardzo istotne dla powodzenia procesu terapeutycznego. Bardzo ważnym jest, aby pacjenci czuli się komfortowo, a lekarze i pielęgniarki byli spokojni o ich bezpieczeństwo. Z tego względu to właśnie na tych elementach skupiono uwagę w trakcie prac budowlanych. Udało się również powiększyć oddział i zwiększyć liczbę łóżek. Jest to bardzo ważne, ponieważ pacjentów nie brakuje. Razem z wyremontowanym w roku ubiegłym Oddziałem Psychiatrycznym stanowi on bazę leczniczą na miejscu w Sosnowcu, bez konieczności wożenia pacjentów do odległych ośrodków.

Ułatwienia dostępu