Poznaj naszą porodówkę od środka! Już we wtorek Dzień Otwarty

17 czerwca, 2024

Jak wygląda od środka porodówka w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim? Jak przebiega poród i jak się do niego przygotować? Czy w ciąży można się szczepić oraz bezpiecznie uprawiać seks? Na te oraz wiele innych pytań już w najbliższy wtorek, 18 czerwca odpowiedzą specjaliści z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego podczas specjalnego wydarzenia przygotowanego dla wszystkich przyszłych rodziców. W planach także warsztaty, konkursy oraz wiele więcej!

Wybór miejsca porodu to ważna decyzja. Przyszłe mamy biorą pod uwagę wiele czynników: nowoczesne wyposażenie Oddziału, doświadczoną i empatyczną kadrę, dostępność różnych form łagodzenia bólu porodowego czy pozytywne opinie innych pacjentek. Wszystko to – w najwyższym standardzie – oferuje rodzącym nasz Oddział Kliniczny Perinatologii i Ginekologii Onkologiczne, którego częścią jest doceniana przez mamy porodówka.

Już 18 czerwca nasza porodówka otworzy swoje drzwi dla wszystkich przyszłych rodziców podczas Dnia Otwartego. W trakcie wydarzenia będzie można poznać i porozmawiać z lekarzami oraz położnymi, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości oraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z ciężarnymi. Oprócz spaceru po Oddziale organizatorzy przygotowali wiele interesujących i praktycznych wykładów, m.in.:

– Jaką antykoncepcję wybrać po porodzie?

– Czy można podróżować w ciąży?

– Szczepienia a ciąża

– Czy seks w ciąży jest bezpieczny?

Przyszli rodzice nauczą się także podstaw pierwszej pomocy dla noworodka, wezmą udział w warsztatach chustonoszenia czy konkursach z nagrodami. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim przy ul. Zegadłowicza 3 w godz. 12:00 – 17:00.

Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr 32 41 30 377 (w dni robocze w godz. 8:00-14:00). Zapraszamy serdecznie!

Wiodący Oddział w regionie

Oddział Kliniczny Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego jest jedną z najnowocześniejszych jednostek tego typu w regionie. Kadra medyczna to wysokiej klasy specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe. Warto podkreślić, że dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym Oddział stanowi bazę szkoleniową dla lekarzy i położnych z całego województwa. Pacjentki oddziału otoczone są całodobowym nadzorem lekarza ginekologa, położnika, pediatry, anestezjologa oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Dobro pacjentki i jej nowo narodzonego dziecka jest najwyższym priorytetem, natomiast zespół medyczny dokłada wszelkich starań, aby zapewnić fachową opiekę i komfort. Oddział wyposażony jest w wysokiej klasy aparaturę i sprzęt medyczny. Sale są przestronne i nowocześnie wyposażone. Ściany pomalowane są w przyjaznych pastelowych kolorach i ozdobione artystycznymi zdjęciami nowo narodzonych dzieci. Całość tworzy przyjazną kameralną atmosferę wspierającą kobietę w tym wyjątkowym dla niej czasie. Co ciekawe, sosnowiecka porodówka prowadzi także swój własny profil na Facebooku „Rodzę w Sosnowcu”. Położne dzielą się tam wskazówkami, ciekawostkami z życia oddziału oraz uroczymi zdjęciami noworodków, przebieranych w najróżniejsze stroje. Niedawno, przed wejściem na Oddział powstał także nowy, kolorowy mural, witający wszystkie pacjentki na Oddziale.