Przeniesienie pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego już dzisiaj

21 stycznia, 2020

Już od dzisiaj zmienia się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, które mieściły się przy ul. Szpitalnej w dzielnicy Zagórze, a od teraz znajdować się będą przy ul. Zegadłowicza 3 w centrum Sosnowca. Do nowej lokalizacji przeniesione zostały: Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska. Jest to początek zmian organizacyjnych, które zapowiedział niedawno Szpital i które są pierwszym etapem utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego.

We wtorek 21 stycznia zmienia się umiejscowienie Oddziału Neurologii, który tymczasowo znajdować się teraz będzie na I piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza. Natomiast Oddział Udarowy zlokalizowany będzie w nowoczesnych pomieszczeniach OIOMU na parterze budynku.

Tego dnia z budynku przy ul. Szpitalnej w dzielnicy Zagórze do centrum miasta przeniesione zostaną także Pracownie EEG (Elektroencefalografia), EMG (Elektromiografia) oraz Pracownia Dopplerowska.

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medycznywskazuje Dariusz Skłodowski, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o.