Rok Akademicki na UTW Wyższej Szkoły Humanitas rozpoczęty!

15 listopada, 2016

Sosnowiecki Szpital Miejski kontynuuje współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku WSH w Sosnowcu. 9 listopada, w siedzibie Szkoły, odbył się pierwszy w tym roku akademickim wykład specjalistów naszej Placówki. Justyna Ćwieląg – specjalistka fizjoterapii obecnie związana z Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu – przedstawiła wykład pt. „Kręgosłup Twoim filarem zdrowia”.

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia zagadnień z zakresu anatomii i dysfunkcji kręgosłupa. Pani Justyna omówiła najczęstsze dolegliwości bólowe kręgosłupa, podpowiedziała, jakie można podjąć działania by je zminimalizować,  poruszyła również tematy profilaktyki i działań zapobiegawczych w chorobach układu ruchu. Seniorzy z uwagą śledzili praktyczne porady naszej Specjalistki oraz prezentowane przez Nią przykłady nieprawidłowego działania w życiu codziennym, które z czasem mogą się negatywnie odbić na kręgosłupie.

Po wykładzie Seniorzy mogli zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez Szpital. Zgodnie ze złożoną na poprzednim spotkaniu obietnicą przygotowaliśmy materiały dotyczące Cukrzycy  w tym na temat odpowiedniego żywienia dietetycznego w tej chorobie.

Kolejne spotkanie z Sosnowieckimi Seniorami już na początku 2017 roku!

UTW Humanitas