Rozpoczął się remont Izby Przyjęć przy ul. Szpitalnej 1.

4 listopada, 2014

3 listopada 2014r. Szpital podpisał z Firmą Invest House Sp. z o.o. kontrakt o wartości 930 tys. zł na modernizację Izby Przyjęć przy ul. Szpitalnej.

Już za kilka miesięcy Izba Przyjęć przy ul. Szpitalnej powiększy się dwukrotnie. Będzie przestronniej. Przeorganizowany zostanie punkt przyjęć pacjentów, będzie więcej pokoi badań. Zwiększy się komfort oczekiwania, badania oraz przygotowania pacjenta do przyjęcia.
Poza Izbą, prace budowlane obejmą obszar wcześniejszej apteki zewnętrznej – na parterze budynku głównego. Pojawi się nowe wejście do szpitala od strony ul. Dworskiej, utworzona zostanie samoobsługowa szatnia dla pacjentów i odwiedzających. W pomieszczeniach byłej apteki otwartej utworzony zostanie kompleks pracowni diagnostycznych: EKG, UKG, EEG, EMG, USG, USG Dopplera.
Całkowite koszty remontu szacuje się na ok. 1 mln zł. Zostaną one pokryte ze środków przeznaczonych przez Miasto Sosnowiec na podwyższenie kapitału Spółki.