Sosnowiecki Szpital Miejski rozpoczyna współpracę z kolejnym Uniwersytetem Trzeciego Wieku

10 listopada, 2016

8 listopada b.r byliśmy z wizytą na Będzińskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. W Sali Sesyjnej  Urzędu Miejskiego w Będzinie zaprezentowany został wykład pt. „Jak starzeje się mózg”. Wykładowcą była Pani Dominika Szeja – specjalista neurologopedii związana z Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej. Na wykład przybyło ponad 120 Seniorów, którzy z uwagą wysłuchali wystąpienia.

Celem wykładu było przedstawienie najczęstszych niebezpieczeństw zagrażających sprawności intelektualnej umysłów po 60 r.ż  Wykładowca podpowiadał, co można zrobić by jak najdłużej cieszyć się swobodą  myśli i słowa, jak dbać o siebie (ze zbilansowaną dietą włącznie) oraz jak w sytuacji kryzysowej radzić sobie z chorobą.

Po wykładzie padło wiele pytań, seniorzy z ożywieniem dyskutowali a i materiały przygotowane przez naszą Placówkę rozeszły się błyskawicznie – utwierdza nas to w  przekonaniu ze nasza działalność na Uniwersytetach Trzeciego Wieku jest w pełni uzasadniona i oczekiwana. Seniorzy maja niezmienny apetyt na wiedze i z entuzjazmem podchodzą do edukacyjnych inicjatyw Sosnowieckiego Szpitala.

Uniwersytet Będzin