Światowy Dzień Rzucania Palenia

19 listopada, 2015

W tym  roku Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada na 19 listopada. Z tej okazji Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną, w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy, którą wspiera także Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o.
Celem kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych, poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, a także:

1. zmniejszenie liczby osób palących przy dzieciach i kobietach w ciąży,

2. zmniejszenie liczby osób będących biernymi palaczami,

3. eliminowanie zdrowotnych skutków biernego palenia,

4. edukacja osób palących, aby nie paliły papierosów w miejscach objętych zakazem palenia, a także w miejscach nie ujętych w ustawie, a z których korzystają, również osoby niepalące (np. klatka schodowa, plaża, park, wejścia do budynków, przejścia dla pieszych), zwrócenie uwagi osobom palącym, że palenie w otoczeniu osób niepalących może być odbierane jako brak szacunku oraz brak poszanowania prawa osób niepalących do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie http://www.gis.gov.pl/?go=news

baner