Szpital aktywnie wspierał WOŚP podczas niedzielnego jubileuszowego Finału!

18 stycznia, 2017

Już od samego rana do godzin popołudniowych, w Hali Sportowo – Widowiskowej „Zagórze” byliśmy do dyspozycji mieszkańców Sosnowca. Nasze stoisko oferowało porady specjalisty fizjoterapii oraz konsultacje pielęgniarskie np. w zakresie prawidłowego żywienia w schorzeniu cukrzycy czy wieku podeszłym. Wykonywaliśmy również bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia – które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odnotowaliśmy ponad 300 porad i pomiarów. Niestety i podczas tej Akcji Profilaktycznej odnotowaliśmy przypadki pomiarów ze znacznym odchyleniem od normy w przypadku osób, które się tego absolutnie nie spodziewały co utwierdza nas w przekonaniu że takie Akcje mają sens i są potrzebne.

Edukowaliśmy, doradzaliśmy i rozdawaliśmy materiały promocyjne szpitala, właściwego żywienia, wybranych schorzeń czy poradnictwa dotyczącego suplementacji.

Niezapomnieniami również o dzieciach – uczyliśmy je jak ważne jest mycie rąk i jak to robić właściwie, opowiadaliśmy także o badaniach krwi i ich wadze w diagnostyce. Najmłodszych edukowaliśmy poprzez gry, zgadywanki i doświadczenia – było wiec mnóstwo zabawy i śmiechu.

Po zakończeniu Akcji Edukacyjno – Profilaktycznej byliśmy na Górce Środulskiej gdzie podczas wystąpienia ze sceny mogliśmy przedstawić mieszkańcom Sosnowca nasz szpital i pochwalić się sprzętem, który otrzymaliśmy dzięki wsparciu Orkiestry a dzięki któremu możemy udzielać świadczeń na jeszcze wyższym poziomie.

Po „światełku do nieba” przenieśliśmy się do Sali Koncertowej Muza, gdzie odbyło się wielkie podsumowanie jubileuszowego dnia.

Serdecznie dziękujemy za aktywność, zaangażowanie i poświecenie wolego czasu Pracownikom obsługującym Akcję Profilaktyczną, Kadrze Pielęgniarskiej za obecność na Górce Środulskiej i Przedstawicielom Kierownictwa za wsparcie podczas Finału w Muzie!!! Do zobaczenia za Rok. Sie MA

WOŚP 2017