W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim sp. z o. o. powstało Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem

13 listopada, 2015

Od listopada 2015 roku obszary ginekologiczno-położniczy oraz noworodków i wcześniaków Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego wprowadzają nową jakość usług w oparciu o doświadczenie zespołu medycznego, nie zapominając jednak o wieloletniej historii sosnowieckiej „porodówki”. Aby usprawnić jej funkcjonowanie powołane zostało Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem, w którego skład wchodzą m. in. Oddział Ginekologiczno-Położniczy ze wszystkimi dotychczasowymi odcinkami, Oddział Noworodków i Wcześniaków, a także właściwe dla tego obszaru działalności Szpitala Poradnie, Punkt Przyjęć, czy Gabinety Diagnostyczno-Zabiegowe.

Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym pokieruje nowo powołany kierownik dr. n. med. Marek Kopyta, który odpowiedzialny będzie także za wprowadzenie zmian organizacyjnych mających na celu podniesienie jakości świadczonych usług.

Nowo utworzone Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem, jest jedną z najnowocześniejszych jednostek tego typu w regionie. Pacjentki „Centrum” otoczone są całodobowym nadzorem lekarza ginekologa, położnika, neonatologa, anestezjologa oraz opieką sprawowaną przez położne i pielęgniarki. Dobro Pacjentki i jej nowo narodzonego dziecka jest najwyższym priorytetem, zaś zespół medyczny dokłada wszelkich starań, aby zapewnić fachową opiekę i komfort.

Warto podkreślić, że personel Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem to wysokiej klasy specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe, którzy stanowią bazę szkoleniową dla lekarzy i położnych z regionu.

Znaczącym atutem Centrum Opieki nad Matką i Noworodkiem jest umiejscowienie w wieloprofilowym Sosnowieckim Szpitalu Miejskim sp. z o. o, którego wysoka jakość usług potwierdzona jest certyfikatami ISO oraz prestiżowym tytułem Szpitala Akredytowanego przez Ministra Zdrowia.

GIN-POŁ