Wieczorna Gala z okazji Jubileuszu 60-lecia Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

28 marca, 2024

Obchody Jubileuszu 60-lecia zakończyła wyjątkowa gala w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu.
Uroczystość rozpoczęła Prezes Zarządu Aneta Kawka od przemówienia, w którym podkreśliła nieocenioną rolę ludzi, którzy tworzą Szpital. W swoim wystąpieniu sięgnęła również wspomnieniami do początków swojej pracy w Szpitalu, zaznaczając przy tym, jak ważny jest zespół, który budowała przez 16 lat. Następnie raz jeszcze podziękowała wszystkim pracownikom Szpitala za trud, pracę i zaangażowanie, które każdy z nich na co dzień wkłada w rozwój szpitala.
Następnie głos zabrał Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, który z okazji urodzin placówki, wręczył na ręce Pani Prezes czek o wartości 600 tysięcy złotych na zakup sprzętu, dziękując przy tym wszystkim pracownikom za szczególne zasługi dla rozwoju Szpitala. Wspomniał również, w imieniu mieszkańców i pacjentów, jak ważna jest stabilność i rozwój Szpitala. Był to dla wszystkich niezwykle wzruszający moment.
Wicemarszałek Województwa Śląskiego, Anna Jedynak-Rykała podkreśliła, że Szpital niezwykle się rozwinął w ostatnich latach. Podkreśliła również, że ochrona zdrowia to wyzwanie, a Sosnowiecki Szpital Miejski stanął na wysokości zadania i dzięki temu jest szpitalem bezpiecznym, wysokospecjalistycznym i jednym z najlepszych w województwie.
Podczas uroczystości wręczono także nagrody i wyróżnienia – „Przyjaciel Szpitala” oraz „Człowiek 60-lecia Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego”, które otrzymali nominowani z rąk Prezes Zarządu Anety Kawki, Dyrektora ds. medycznych dr. Bogdana Wójcika oraz Krzysztofa Lehnorta, Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych. Specjalne wyróżnienia „Zasłużony dla rozwoju Szpitala” wręczył Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.
Przed częścią artystyczną zaprezentowano inicjatywę Pielęgniarek i Położnych z Oddziału Klinicznego Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej  w postaci profilu „Rodzę w Sosnowcu”. Na ekranie pojawiły się piękne zdjęcia maluszków, które przychodzą na świat w naszym mieście.
Na zakończenie, specjalnie dla wszystkich pracowników szpitala działających na rzecz Pacjentów, odbył się koncert Kasi Moś z zespołem: 60 lat Szpitala i muzyki, który zakończył obchody 60-lecia naszego Szpitala.
Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy byli z nami w tym wyjątkowym dniu! Łącznie w porannych i wieczornych wydarzeniach uczestniczyło ponad 600 osób!
Zobaczcie naszą obszerną galerię zdjęciową i szukajcie się na zdjęciach, abyśmy wspólnie mogli dobrze zapamiętać ten wyjątkowy Jubileusz!