27 Finał WOŚP “Pomaganie jest dziecinnie proste”

17 stycznia, 2019

Tradycją stało się, że Sosnowiecki Szpital Miejski aktywnie angażuje się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w bieżącym roku wspieraliśmy Orkiestrę przez cały finałowy dzień, podczas którego zbierane były środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od niedzielnego poranka do godziny 18:00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Braci Mieroszewskich prowadziliśmy event edukacyjno – profilaktyczny gdzie dorośli mogli porozmawiać o swoich dolegliwościach z personelem pielęgniarskim a także wykonać pomiar cukru i ciśnienia. Dla odwiedzających mieliśmy przygotowane ciekawe broszury mówiące m.in. o dobrych praktykach w zakresie żywienia i dietetyki.

Na stoisku szpitala nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne przybliżające świat badań laboratoryjnych oraz pracy diagnosty laboratoryjnego, lekarza czy pielęgniarki. Starszym dzieciakom opowiadaliśmy, na czym polega praca w szpitalu, co to jest diagnostyka i dlaczego odgrywa tak ważna rolę w procesie leczenia pacjentów. Na najmłodszych czekało stanowisko z grami i kolorowymi doświadczeniami gdzie m.in. uczyliśmy jak prawidłowo i skutecznie wykonać higienę rąk.

Pomimo niesprzyjającej aury odwiedzających nie brakowało – przez cały dzień korzystali  z przygotowanych przez nas atrakcji.

O godzinie 18:00 reprezentantki personelu pielęgniarskiego były obecne na Górce Środulskiej, gdzie Dyrektor ds. Rozwoju i Jakości i Włodzimierz Daniłowicz udzielał komentarza do telewizji TVN dot. wyposażenia i sprzętu jaki Orkiestra przekazała naszej placówce na przełomie ostatnich lat.

Dzień zakończyliśmy blisko północy na podsumowaniu sosnowieckiego 27 Finału WOŚP , które w tym roku odbyło się w Hali Sportowe – Widowiskowej w dzielnicy Zagórze. Pomagaliśmy prze cały dzień z entuzjazmem pełni pozytywnej energii związanej z tym niezwykłym wydarzeniem.

27 Finał WOŚP 2019
Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...