Blok operacyjny

8 listopada, 2016 r.

Podpisanie umowy z firmą Warbud

We wtorek, 8 listopada 2016 roku  w siedzibie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego sp. z o.o. przy ul. Zegadłowicza 3 podpisana została umowa z firmą Warbud S.A na budowę nowoczesnego pawilonu bloku operacyjnego. Gospodarzem spotkania zwieńczającego proces wyboru generalnego wykonawcy był Prezes Zarządu spółki Pan Artur Nowak, który swój podpis na dokumentach złożył obok prezesa Warbudu, Pana Jerzego Werle. W tak ważnym dniu dla Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego oraz wszystkich mieszkańców Sosnowca nie mogło zabraknąć Prezydenta Sosnowca Pana Arkadiusza Chęcińskiego, Pani Wiceprezydent Anny Jedynak, Pana Wiceprezydenta Mateusza Rykały, czy Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Wilhelma Zycha oraz członków Rady Nadzorczej spółki z Panem Zbigniewem Szaleńcem na czele.

Więcej na temat wydarzenia w aktualnościach: https://www.szpital.sosnowiec.pl/umowa-na-budowe-bloku-operacyjnego-podpisana/


28 kwietnia, 2016 r.

Ogłoszono przetarg na budowę bloku

Dnia 28. kwietnia Sosnowiecki Szpital Miejski sp. z o.o. ogłosił przetarg na robotę budowlaną na wykonanie obiektu budowlanego pn.: „Budowa pawilonu szpitalnego dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziału intensywnej opieki medycznej i przychodni przyszpitalnych wraz z rozbiórką przybudówek gospodarczych i budową fundamentu pod zbiornik ciekłego tlenu na terenie szpitala miejskiego na dz. nr 4373/2 obręb Sosnowiec 0011 przy ul. Zegadłowicza w Sosnowcu”


Informacje o inwestycji

W nowym obiekcie zostanie posadowiony blok operacyjny szpitala z 6-cioma salami operacyjnymi, dedykowany dla takich dziedzin medycyny jak: chirurgia, ortopedia, urologia, ginekologia, otolaryngologia. Blok będzie spełniał najwyższe standardy medyczne, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pacjentów jak również personelu medycznego. Zaplanowano pełną digitalizację (ucyfrowienie) sal operacyjnych, co z jednej strony zapewni szybki dostęp do wszelkich wyników badań pacjenta, znacznie ułatwiający podejmowanie decyzji, co do dalszego postępowania z chorym, a z drugiej strony pozwoli na rejestrację bieżących zdarzeń i ich odtworzenie w przyszłości. Budynek będzie wyposażony także w nowoczesny system szybkiej łączności wewnętrznej.

Decyzja o uruchomieniu w sosnowieckim Szpitalu oddziału intensywnej opieki medycznej związana jest ze znacznym deficytem tego typu świadczeń na rynku ochrony zdrowia. Jest to oddział wymagający współpracy lekarzy wielu specjalizacji, stąd możliwość posadowienia takiego ośrodka wyłącznie w szpitalach wieloprofilowych, jak Sosnowiecki Szpital Miejski. W 12-sto łóżkowym oddziale znajdą opiekę najciężej chorzy mieszkańcy Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego.
W pawilonie znajdzie się również niewielka sala audiowizualna, której potrzeba utworzenia wynika z coraz szerzej współpracy szpitala z medycznymi ośrodkami uniwersyteckimi. Dla zachowania wysokiego poziomu udzielania świadczeń zdrowotnych, zamierzeniem szpitala jest szkolić i pozyskiwać nowe kardy, a także ciągle doskonalić umiejętności i wiedzę posiadanej kadry medycznej.
Pawilon będzie składał się z trzech kondygnacji o łącznej powierzchni użytkowej 3.910,00m2 (powierzchnia zabudowy 1.487,00 m2), z których pierwsza w poziomie przyziemia (1.212,00 m2) stanowić będzie zaplecze techniczne i informatyczne. Na parterze (1.241,00 m2) zostanie posadowiony oddział intensywnej opieki medycznej i sala audiowizualna, a na pierwszym piętrze (1.268,00 m2) pełnoprofilowy blok operacyjny. Na chwilę obecną, zgodnie z projektem budowlanym i wynikami przeprowadzonego dialogu technicznego, koszt budowy wraz z wyposażeniem medycznym związanym na trwale z budynkiem, będzie wynosił ponad 40 mln zł. Całość inwestycji zostanie zrealizowana ze środków właściciela Szpitala – Miasta Sosnowca.
Finansowanie inwestycji będzie rozłożone w czasie na dziesięć lat, aby nie nadwyrężać budżetu Miasta i umożliwić mu jednoczesny rozwój również w innych dziedzinach życia.

Blok operacyjny – projekt i wizualizacje