27 Finał WOŚP „Pomaganie jest dziecinnie proste”

17 stycznia, 2019

Tradycją stało się, że Sosnowiecki Szpital Miejski aktywnie angażuje się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w bieżącym roku wspieraliśmy Orkiestrę przez cały finałowy dzień, podczas którego zbierane były środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Od niedzielnego poranka do godziny 18:00 w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Braci Mieroszewskich prowadziliśmy event edukacyjno – profilaktyczny gdzie dorośli mogli porozmawiać o swoich dolegliwościach z personelem pielęgniarskim a także wykonać pomiar cukru i ciśnienia. Dla odwiedzających mieliśmy przygotowane ciekawe broszury mówiące m.in. o dobrych praktykach w zakresie żywienia i dietetyki.

Na stoisku szpitala nie zabrakło również atrakcji dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy warsztaty edukacyjne przybliżające świat badań laboratoryjnych oraz pracy diagnosty laboratoryjnego, lekarza czy pielęgniarki. Starszym dzieciakom opowiadaliśmy, na czym polega praca w szpitalu, co to jest diagnostyka i dlaczego odgrywa tak ważna rolę w procesie leczenia pacjentów. Na najmłodszych czekało stanowisko z grami i kolorowymi doświadczeniami gdzie m.in. uczyliśmy jak prawidłowo i skutecznie wykonać higienę rąk.

Pomimo niesprzyjającej aury odwiedzających nie brakowało – przez cały dzień korzystali  z przygotowanych przez nas atrakcji.

O godzinie 18:00 reprezentantki personelu pielęgniarskiego były obecne na Górce Środulskiej, gdzie Dyrektor ds. Rozwoju i Jakości i Włodzimierz Daniłowicz udzielał komentarza do telewizji TVN dot. wyposażenia i sprzętu jaki Orkiestra przekazała naszej placówce na przełomie ostatnich lat.

Dzień zakończyliśmy blisko północy na podsumowaniu sosnowieckiego 27 Finału WOŚP , które w tym roku odbyło się w Hali Sportowe – Widowiskowej w dzielnicy Zagórze. Pomagaliśmy prze cały dzień z entuzjazmem pełni pozytywnej energii związanej z tym niezwykłym wydarzeniem.

27 Finał WOŚP 2019