Bieg dla Hospicjum z udziałem naszego Szpitala

17 maja, 2016

W niedzielę, 15 maja Sosnowiecki Szpital Miejski zaangażował się w imprezę charytatywną zorganizowaną przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Sosnowcu na rzecz budowy stacjonarnego Hospicjum w Sosnowcu. Głównym punktem rodzinnego pikniku był bieg na dystansie 5 km rozegrany pod hasłem „Zdobądź swoje Monte Cassino”.

Szpital  przeprowadził akcję edukacyjno-profilaktyczną, w ramach której wykonywał bezpłatne pomiary oraz badania, a swoją wiedzą i specjalistycznymi konsultacjami służyła neurologopeda Dominika Szeja.

Nasze stoisko cieszyło się ogromną popularnością. Pielęgniarki z Zakładu Diagnostyki Obrazowej wykonały ponad 120 pomiarów ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Niestety w kilku przypadkach wyniki były nieco niepokojące, co jednak potwierdziło tylko, że podobne akcje profilaktyczne naprawdę mają sens, a w skrajnych przypadkach zapobiegają nieszczęściom. O tym,  jak ważna jest profilaktyka i regularne wykonywanie przynajmniej tych podstawowych badań, doskonale wiedzą biegacze, którzy również chętnie korzystali z naszych darmowych badań.

Na brak zainteresowania swoim stanowiskiem nie mogła narzekać specjalistka z zakresu neurologopedii, która skonsultowała ponad dwadzieścioro dzieci. Dzieci wykonywały również ćwiczenia wspomagające pamięć, koncentrację, analizator wzrokowy, koordynację ruchową i małą motorykę.

Naszych przedstawicieli nie mogło zabraknąć także na trasie biegu głównego. Swoje „Monte Cassino” zdobył Adam Czerw, który na co dzień dba o niezawodność szpitalnej aparatury medycznej. W biegach towarzyszących udział wzięły także dzieci naszych pracowników, jak 7-letnia Antosia, która dzielnie zmierzyła się z dystansem dziecięcego „Biegu Syzyfa”.

Cegiełkę na charytatywny cel, w postaci wykupienia pakietów startowych w głównym biegu,  ufundowała Fundacja Ochrony Zdrowia Szpitala Miejskiego „Zdrowie”.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Hospicjum pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu. Organizatorom udało się zebrać około 18 tysięcy złotych.

 

Więcej o wydarzeniu można przeczytać i zobaczyć w materiałach lokalnych mediów:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/sosnowiec/a/bieg-dla-hospicjum-w-sosnowcu-juz-po-raz-czwarty-bedzie-rekord-duzo-zdjec,9995814/

http://www.twojezaglebie.pl/w-sosnowcu-biegali-by-pomoc-103115

http://katowice.tvp.pl/25352519/coraz-blizej-do-mety-bieg-dla-hospicjum-w-sosnowcu