Edukacja poprzez zabawę

18 lipca, 2016

W dwie pierwsze środy lipca Sosnowiecki Szpital Miejski uczestniczył w programie półkolonii Letniej Akademii Humanitas, która organizowała zajęcia dla dzieciaków pod hasłem  „W zdrowym ciele zdrowy duch”.  Specjaliści z Działu Epidemiologii, Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej oraz Działu Jakości przeprowadzili pogadanki edukacyjne, warsztaty i ćwiczenia przybliżające temat zakażeń, podstawowej profilaktyki zdrowotnej, wagi badań laboratoryjnych w procesie leczenia i zdrowienia.

Dzieciaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w naszych spotkaniach, uczyły się o zakażeniach, krwi i jej składnikach, zadawały mnóstwo pytań, z ogromnym entuzjazmem i zapałem wykonywały ćwiczenia, rysowały i uczyły się rymowanek z elementami języka migowego utrwalających dobre praktyki zdrowotne.  Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Cieszymy się, że mogliśmy tą wyjątkową akcję edukacyjno-profilaktyczną przeprowadzić wśród uczestników półkolonii Letniej Akademii Humanitas i mamy nadzieję, że przybliżyliśmy dzieciakom wiele ważnych tematów.

Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

W zdrowym ciele