Mecz przyjaciół piłki nożnej

5 czerwca, 2017

W tym roku po raz czwarty Zarząd Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie” zorganizował wielki mecz pomiędzy Sosnowieckim Szpitalem Miejskim sp. z o.o. a Samorządowcami.

Inicjatorzy wydarzenia zapewnili nie tylko sportowe emocje, ale przede wszystkim zachęcili kobiety do nauki samobadania piersi na fantomach, rozdawali Różowe Kartki Życia promujące profilaktykę oraz udział w programach wczesnego wykrywania raka piersi.

W niedzielę, czwartego czerwca, na boisku Czarnych Sosnowiec przy al. Mireckiego o godz. 11.oo  rozpoczął się mecz, w którym zawodnicy dawali z siebie wszystko, mimo iż na co dzień nie grają w piłkę nożną. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem przedstawicieli Miasta, którzy wygrali 5:2 (3:1). Gole dla Szpitala zdobyli Marek Kozioł i w rzucie karnym Patryk Trybulec. Drużyna grająca pod wodzą Prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego z doświadczonymi sportowcami z MOSiR Sosnowiec postawiła niełatwe warunki zespołowi Prezesa Artura Nowaka. Jednak Drużyna Szpitala stawiała czoła świetnie wyszkolonej technicznie drużynie przeciwnej, grając z dużym zaangażowaniem. Tym razem wygrali Samorządowcy, rewanżując się tym samym Szpitalowi za ubiegłoroczną porażkę.

Drużyna Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego zagrała w składzie: Artur Nowak, Robert Mędrala, Andrzej Brożek, Adam Czerw, Bartosz Kasperczyk (bramkarz), Marek Kozioł, Bartosz Majczak, Jaromir Sebastian, Piotr Soja, Rafał Szyja, Dominik Uchnast, Patryk Trybulec, Jakub Uchnast, Mateusz Wieczorek, Seweryn Zięba

Wspominając emocjonujące chwile meczu, pamiętajmy hasło kampanii: „Razem wygramy z rakiem piersi”. Rak to nie wyrok. Wcześnie wykryty jest uleczalny. Stale obserwuj i co miesiąc wykonuj samobadanie piersi. Wszelkie zmiany i wątpliwości niezwłocznie konsultuj z lekarzem. Wykonuj regularnie badania przesiewowe w kierunku raka piersi, który często rozwija się bezobjawowo. Cała Polska promuje profilaktykę raka piersi – zachęćmy do systematycznego badania piersi, nie pozwólmy, by 6000 Polek rocznie umierało, bo zbyt późno wykryły raka piersi.

Mecz 04.06.2017