Miejskie Kolędowanie 2017

20 grudnia, 2017

Kolejny raz pracownicy naszego szpitala wzięli udział w Miejskim Kolędowaniu – wydarzeniu organizowanym przez władze Miasta Sosnowca.

19 grudnia w sali widowiskowo-koncertowej Muza odbył się koncert świąteczny podczas, którego mieszkańcy Sosnowca, samorządowcy, przedstawiciele Władz Miasta, świata sportu, kultury i polityki mieli okazję spotkać się w przedświątecznym czasie by wspólnie zaśpiewać kolędy i świąteczne utwory. Jednym z wykonawców byliśmy również my – przedstawiciele kadry medycznej i działów administracji Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego z zaangażowaniem wykonali utwór świąteczny w góralskim nastroju.

Kolędowanie Miejskie cieszy się ogromną popularnością, nie tylko z uwagi na wyjątkowy i uroczysty charakter imprezy, ale również na szczytny cel w jakim jest organizowane. Podczas spotkania można było zakupić cegiełki charytatywne, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Alana. Alan, podopieczny Fundacji Jim, ma 12 lat i zdiagnozowano u niego autyzm atypowy, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, całościowe zaburzenia rozwojowe i cytomegalię. Zbiórkę prowadziła Fundacja Nieinni.