• Strona główna
  • Aktualności
  • Mieszkańcy Sosnowca i okolic po 60 roku życia skorzystali z darmowych badań i konsultacji w ramach akcji „Szpital Przyjazdy Seniorom”.
Mieszkańcy Sosnowca i okolic po 60 roku życia skorzystali z darmowych badań i konsultacji w ramach akcji „Szpital Przyjazdy Seniorom”.

27 października, 2015

Kilkudziesięciu seniorów wzięło udział w poniedziałkowej akcji edukacyjno- profilaktycznej „Szpital przyjazny Seniorom” zorganizowanej przez Sosnowiecki Szpital Miejski Sp. z o.o. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań (pomiar ciśnienia tętniczego, pomiar cukru, spirometria, określenie wieku metabolicznego) oraz konsultacji: lekarza ortopedy, lekarza internisty, fizjoterapeuty, neurologopedy, a także dietetyka.

– Takie akcje są bardzo potrzebne i moim zdaniem powinny odbywać się regularnie – zauważyła Pani Eulalia, która na akcję wybrała się z mężem Henrykiem. – Mimo, że wraz z mężem staramy się regularnie sprawdzać nasz „stan techniczny”, to w podobnych wydarzeniach także chętnie bierzemy udział. Szczególnie, gdy są bezpłatne, a wiadomo, że dla emeryta to duży przywilej. Do tego brak kolejek, numerków, skierowań. Mam nadzieję, że podobne akcje organizowane będą częściej, przynajmniej raz na pół roku – dzieliła się wrażeniami Pani Eulalia.

Pan Henryk docenił z kolei fachowe porady i uzyskał kilka cennych wskazówek.
– Przede wszystkim dowiedziałem się, że mam lekką nadwagę. Panie dietetyczki podpowiedziały jak powinna wyglądać moja dieta oraz poleciły, abym przyjmował więcej napojów. Faktycznie do tej pory nie przywiązywałem do tego należytej wagi. I chociaż podobnie jak moja małżonka regularnie sprawdzam stan zdrowia, po udziale w akcji udam się do swojego lekarza, by wykonać komplet dodatkowych badań – przyznał Pan Henryk.

Pretekstem do zachęcenia seniorów, by skorzystali z darmowych badań i konsultacji były przypadające na początek jesieni święta (1.10: Międzynarodowy Dzień Seniora, 20.10: Europejki Dzień Seniora, 14.11: Ogólnopolski Dzień Seniora) oraz chęć wyjścia naprzeciw potrzebom osób po 60 roku życia.

Duże zainteresowanie akcją „Szpital Przyjazdy Seniorom” pokazało jednak, że w podobnych okolicznościach spotykać się warto nie tylko od święta. Dlatego już dziś możemy zapewnić, że w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim sp. z o.o. będzie to wydarzenie cykliczne.

– Takie akcje z punkty widzenia starszego Pacjenta są potrzebne i bardzo korzystne – mówi lek. med. Danuta Brzózka-Jałowiecka. Pani doktor udzielała konsultacji internistycznych i odpowiedziała na dziesiątki pytań nurtujących uczestników wydarzenia.

– W życiu seniorów zdrowie to nadrzędna wartość, dlatego zawsze mają wiele wątpliwości. Takie spotkanie to doskonała okazja, by ich wysłuchać, odpowiedzieć na pytania. Głównie o dietę, niepokojące bóle, czy problemy ze snem. Mam nadzieję, że Pacjenci zastosują się do naszych wskazówek – dodaje lek. med. Brzózka Jałowiecka.

Szpital Przyjazny Seniorom 2015