Nowy tomograf komputerowy dla Szpitala.

29 lipca, 2011

W dniu 26 lipca 2011r. podpisano umowę na dostawę nowego tomografu komputerowego dla potrzeb Centrum Diagnostyki Obrazowej.
Nowy 16-to rzędowy aparat zostanie posadowiony w obiekcie przy ul. Szpitalnej 1 i zgodnie z planem zacznie działać od października br.
Jest to urządzenie spełniające potrzeby diagnostyczne wszystkich oddziałów szpitala, neurologicznych i wewnętrznych, jak również tych o charakterze zabiegowym. Zdecydowanie poprawi się również jakość i zakres badań realizowanych w trybie ambulatoryjnym.
Zakup nowego tomografu to jednocześnie przesłanka dla rozwoju diagnostyki obrazowej w Szpitalu Miejskim. Dotychczasowy aparat zostanie przeniesiony do obiektu przy ul. Zegadłowicza i będzie stanowił całodobowe zabezpieczenie dla pacjentów hospitalizowanych w tamtejszych oddziałach wymagających natychmiastowej diagnostyki.
Ucyfrowienie systemu pozwoli na znaczne przyśpieszenie uzyskiwania wyników badań.
Przedsięwzięcie ma zapewnić utworzenie w Szpitalu Centrum Diagnostyki na najwyższym wymaganym poziomie oraz zwiększyć dostępność do badań.
Działania związane z planowanymi zmianami skoordynowano w taki sposób, aby zapewnić pacjentom szpitalnym jak również ambulatoryjnym ciągłość udzielania świadczeń.

Wartość zamówienia, którego przedmiotem była dostawa tomografu komputerowego wyniosła 2.298.628,52 zł brutto.

 

Nowy tomograf