Piknik Edukacyjny na Górce Środulskiej

4 czerwca, 2019

Zgodnie z przyjętą w naszym mieście tradycją „Dzień Dziecka” obchodzony był w Sosnowcu aż siedem dni a Finał Wydarzenia przypadał w tym roku dokładnie 1 czerwca.

W minioną sobotę, w pięknej letniej scenerii dzieci i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji, wydarzeń i zabaw przygotowanych przez organizatora Urząd Miejski  w Sosnowcu na Stoku Środulskim.  Nasz szpital również aktywnie włączył się w to wydarzenie i zorganizował Piknik Edukacyjno – Profilaktyczny. Dorośli mogli zbadać u nas ciśnienie i poziom glukozy, poradzić się specjalistów pielęgniarstwa, otrzymać ciekawe broszury np. dotyczące zaleceń żywieniowych dla seniorów czy poradniki logopedyczne.

Jednak zważywszy na dzień i charakter eventu to dzieciaki były w centrum wydarzenia  i to z myślą o niech przygotowaliśmy ciekawe warsztaty i doświadczenia. Poprzez zabawę uczyliśmy maluchy jak właściwie i skutecznie! myć rączki, opowiadaliśmy o pracy w szpitalu i laboratorium analitycznym podkreślając jak ważne są badania i profilaktyka już od najmłodszych lat. Mali, ciekawscy goście mogli się u nas dowiedzieć wielu, interesujących rzeczy np. ile procent całego ciała ludzkiego stanowi krew, jaka jest łączna długość naczyń krwionośnych w ciele dziecka i które ze składników krwi pełnią  funkcję „żołnierzy” broniących naszego organizmu.

dziecko_20190604